سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش بیشتر مدارس را تعطیل کرد

داعش اعلام کرده است برنامه تحصیلی مدارس نیز تغییر می کند، زیرا هم اکنون روش های آموزشی و برنامه های مدارس کفرآمیز است و به همین دلیل این برنامه ها باید تغییر کند و تا زمان انجام این تغییرات مدارس تعطیل می شود .
گروه موسوم به 'ناظر حقوق بشر سوریه' اعلام کرد سازمان تکفیری داعش بیشتر مدارس را در مناطق تحت نفوذ خود در سوریه، به ویژه در استان 'دیر الزور' تعطیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری گروه 'ناظر حقوق بشر سوریه'، معلمان و مدرسان پیش از تدریس ابتدا باید دوره های شرعی مورد نظر داعش را طی کنند .

این پایگاه خبری در ادامه خبر خود افزود: داعش اعلام کرده است برنامه تحصیلی مدارس نیز تغییر می کند، زیرا هم اکنون روش های آموزشی و برنامه های مدارس کفرآمیز است و به همین دلیل این برنامه ها باید تغییر کند و تا زمان انجام این تغییرات مدارس تعطیل می شود .

داعش بعد از ظهر چهارشنبه گذشته جلسه ای در یکی از مسجدهای شهر 'المیادین' در اطراف دیر الزور با مدیران مدارس این شهر برگزار کرد و به اطلاع آنها رساند که این سازمان تصمیم گرفته است یک دوره یک ماهه مسائل شرعی برای معلمان در مسجد 'الروضه ' المیادین برگزار کند تا برنامه ریزان برنامه های درسی را تغییر دهند و برنامه های جدید آماده شود .

همچنین منابعی در شهر 'بوکمال' واقع در مرزهای عراق و سوریه نیز اعلام کردند داعش دیروز پنجشنبه، به اطلاع آموزگاران رسانده است که این روز آخرین روز تدریس آنهاست و آنها باید دوره شرعی را بگذرانند تا برنامه جدید آموزشی آماده و ابلاغ شود .
از سوی دیگر شماری از دانش آموزان و خانواده های آنان با برگزاری تظاهرات خواستار بازگشایی مدارس و اجازه دادن به معلمان و دانش آموزان برای ادامه تحصیل شدند .

داعش پیش از این نیز در دستور العملی اعلام کرده بود ' آموزش موسیقی، تربیت ملی، درس اجتماعی، تاریخ، دروس زیبایی شناسی، ورزش، مسائل فلسفی- اجتماعی و روانشناختی، و تربیت دینی مسیحی و حتی تربیت دینی اسلامی بطور حتم از مواد درسی حذف و مواد دیگری جایگزین آن می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٨-١٣٩٣, ١۵:١۴

   

پر مبحث ترین ها