سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موصل در آستانه آزادسازی

هنگام حمله شماری از اعضای گروه داعش در داخل این انبار حضور داشتند اما وی شمار کشته ها و زخمی های این حمله را مشخص نکرد.
ارتش عراق خود را برای آزاد سازی موصل مرکز استان نینوا آماده می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری نهرین، وزیردفاع عراق تاکید کرد: عملیات آزادسازی موصل از دست تروریست ها فقط به دست نیروهای عراقی صورت می گیرد و این ما هستیم که موصل و سایر استان ها را پاکسازی می کنیم.

همچنین نیروهای پیشمرگ ها هم اکنون در اطراف موصل مستقر هستند و نیروهای ارتش عراق هم با پیشروی های اخیر، خود را به نزدیک مرزهای جنوبی استان نینوا رساندند.

فرار تروریستها از صلاح الدین

در پی پاکسازی کامل شهرستان بیجی از وجود تروریستهای داعش، تروریستها فرار جمعی از مناطق نزدیک استان صلاح الدین عراق را آغاز کردند.

محمد البعاج عضو جنبش موسوم به افسران آزاد عراق اعلام کرد: گروه تروریستی داعش فرار از مناطق مسکونی نزدیک استان صلاح الدین را آغاز کرده اند. همچنین فرماندهان بلند پایه این گروه به سوریه گریخته اند.

نیروهای امنیتی عراق بر اساس طرحی امنیتی، با حمله به بیجی در شمال صلاح الدین، این شهرستان را بطور کامل از وجود اعضای گروه تروریستی داعش پاکسازی کرده اند.

انهدام انبار سلاح داعش در موصل

منبعی محلی از انهدام یک انبار بزرگ سلاح مربوط به گروه تروریستی داعش در مرکز موصل خبر داد.

این انبار حاوی ده ها خمپاره و موشک و مقادیر زیادی سلاح سبک و متوسط و دیگر تجهیزات نظامی بود.

این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: هنگام حمله شماری از اعضای گروه داعش در داخل این انبار حضور داشتند اما وی شمار کشته ها و زخمی های این حمله را مشخص نکرد.

آوارگی دو میلیون شهروند عراقی

العربیه گزارش داد؛ نیکلای ملادینوف نماینده سازمان ملل در عراق در گزارش خود به شورای امنیت گفت: راهبرد دولت عراق برای همکاری با کردها و تجهیز جنگجویان عشیره ها در مبارزه با داعش در حال به ثمر نشستن است.

ملادینوف افزود: از ابتدای امسال تاکنون ده هزار عراقی کشته و بیش از بیست هزار نفر زخمی شدند. یک میلیون و نهصد هزار نفر هم در این مدت از خانه های خود در عراق آواره شدند.

وی خاطر نشان کرد: ثبات عراق با مشارکت همه طرف ها به ویژه ساکنان محلی مناطق درگیری در این کشور، امکان پذیر است.

نماینده سازمان ملل گفت: راهبرد امنیتی در مبارزه با داعش شامل حمایت از ساکنان محلی و ادغام آنها در نیروهای مسلح و بازنگری در ساختار این نیروها و پیشمرگ هاست. این راهبرد همچنین بر همکاری با ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش و نیز کشورهای همسایه عراق تاکید دارد. ما از همکاری دولت عراق با قبیله ها و عشیره ها در این کشور استقبال می کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٨-١٣٩٣, ١٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها