سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جلاد داعش احتمالا یک فیلیپینی است

منابع کرد آشنا به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق یکی از این افراد که در سر زدن قربانیان دست دارد را یک فیلیپینی معرفی کرده اند.
یک فیلیپینی تروریست به عنوان نخستین فرد آسیایی که در گردن زدن افراد توسط گروه تروریستی داعش دست دارد، مورد اتهام قرار گرفت.

روزنامه 'استار' مالزی روز پنجشنبه فاش کرد این مرد براساس ویدئوهای منتشر شده متهم گردن زدن 18 سرباز سوریه ای و یک آمریکایی است که یکشنبه هفته گذشته کشته شدند.
پیش از این برخی گزارش ها حکایت از این امر داشت که احتمالا یک تروریست آسیایی در گردن زدن گروگان ها به وسیله تروریست های داعش دست دارد.
منابع کرد آشنا به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق یکی از این افراد که در سر زدن قربانیان دست دارد را یک فیلیپینی معرفی کرده اند.

به گزارش ایرنا، مقامات امنیتی اندونزی، فیلیپین و مالزی پس از انتشار ویدئوی سر زدن روز یکشنبه یک آمریکایی در در سایت 'یوتیوب' در تلاش هستند ملیت این مرد را مشخص کنند.
از دیگر اعضای گروه تروریستی داعش که گردن زدن افراد را بر عهده داشته اند 'مایکل دوس' و 'ماکسیم هوچارد' هر دو 22 ساله از فرانسه و 'عبدالمجید قرمائویی' 28 سال از بلژیک هستند.

آخرین ویدئوهای انتشار یافته نشان می دهد افراد زیادی از کشورهای انگلستان، استرالیا، آلمان، دانمارک، فیلپیین، روسیه و آمریکا در گروه تروریستی داعش مشغول فعالیت هستند.
'هارولد کابونوک' سخنگوی ارتش فیلیپین در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص تابعیت فیلیپینی تروریست داعشی که گردن می زند، اعلام کرد که مستندات کافی در خصوص فیلیپینی بودن این فرد وجود ندارد.

اخبار منتشر شده در ماه های اخیر نشان می دهد که برخی از افراطیون فیلیپینی به منظور پیوستن به گروه داعش آموزش دیده اند و تاکنون نیز دو نفر از این افراد در جنگ سوریه جان خود را از دست داده اند.
گزارش ها همچنین نشان می دهد برخی از افراط گرایان مالزیایی نیز که در جنوب فیلیپین آموزش نظامی دیده اند در عملیات تروریستی در سوریه و عراق دست داشته اند.

بر اساس گزارش های مختلف، تروریست هایی از مالزی، اندونزی و فیلیپین با تشکیل واحد مالایی زبان در سوریه این نگرانی را به وجود آورده اند که شمار بیشتری از افراد منطقه را جذب فعالیت های تروریستی کنند.
این گروه مالایی زبان 'واحد مجمع الجزایر مالایا برای داعش' نام دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها