سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

منبع درآمد جدید داعش

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:٠١    نسخه چاپی    
قاچاق هروئین افغانی از طریق خلیج عدن ، اتیوپی، اریتره، سومالی، کنیا، تانزانیا باعث ظاهر شدن تعداد زیادی از دزدان دریایی مجهز به قایق های کوچک و سریع السیر شده است که با درآمده های حاصله از راه حمل و نقل مواد مخدر زندگی می کنند.
گروهک تروریستی داعش با تمام قوا به عرصه قاچاق مواد مخدر ورود کرده و با قاچاق نیمی از هروئین افغانستان به اروپا از راه عراق و برخی از کشورهای آفریقایی، درآمد هنگفتی به جیب می زند.

به گزارش العالم، اداره فدرال کنترل مواد مخدر روسیه چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که قاچاق هروئین افغانستان در سطح گسترده، درآمد سرشاری برای گروهک داعش ایجاد کرده و نیمی از هروئین قاچاق شده به اروپا را داعشی ها منتقل می کنند.

به نوشته روسیا الیوم، در گزارش اداره فدرال کنترل مواد مخدر روسیه آمده است: قاچاق هروئین افغانی از طریق خلیج عدن ، اتیوپی، اریتره، سومالی، کنیا، تانزانیا باعث ظاهر شدن تعداد زیادی از دزدان دریایی مجهز به قایق های کوچک و سریع السیر شده است که با درآمده های حاصله از راه حمل و نقل مواد مخدر زندگی می کنند.

گزارش این اداره می افزاید: "از آنجا که مقادیر عمده هروئین تولیدی در افغانستان از طریق دزدی دریایی منتقل می شود، تلاش های بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر عملاً بی اثر مانده و کاملا واضح است که بدون جلوگیری از تولید گسترده مواد مخدر در افغانستان نمی توان از حل و فصل درگیری ها در مناطق فوق الذکر سخن گفت".
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها