سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جابه‌ جايي مقام ابراهيم(ع) جنجال ‌آفرين شد

از سوي ديگر مخالفان اين پيشنهاد ضمن اعتراض به پيشنهاد الحربي، اعلام كردند: با جابه‌جايي اين مقام، هويت مكه و ميراث تاريخي و ديني اين شهر به خطر خواهد افتاد.
در حالي كه هنوز جدال بر سر تغيير مكان مدفن پيامبر(ص) در مدينه منوره نزد سعودي‌ها پايان نگرفته است، پيشنهاد جابه‌جايي مقام حضرت ابراهيم(ع) در صحن مسجدالحرام در اين كشور جنجال‌آفرين شد.

به گزارش ايكنا، "عبدالعزيز الحربي"، رئيس مجمع زبان عربي و استاد زبان در دانشگاه "ام القري" عربستان، پيشنهاد جابه‌جايي مقام حضرت ابراهيم(ص) و قراردادن آن در محدوده انتهايي مطاف را ارائه كرده است!

اين پيشنهاد در جامعه عربستان با واكنش‌هايي از سوي موافقان و مخالفان همراه بوده است، به‌گونه‌اي كه الحربي در دفاع از پيشنهاد خود با اشاره به اينكه در شرع هيچ دليلي بر حرام يا ممنوع بودن جابه‌جايي اين مقام مبارك ذكر نشده، علت اصلي اين درخواست را ازدحام جمعيت در اين نقطه از مطاف و در مضيقه بودن حجاج و نمازگزاران اعلام كرد.

وي در توجيه سخنان خود گفت: مكان اصلي مقام حضرت ابراهيم(ع) از ابتدا كنار كعبه بوده است؛ بنابراين اين مقام اكنون نيز در جاي صحيح خود قرار ندارد! از سوي ديگر مخالفان اين پيشنهاد ضمن اعتراض به پيشنهاد الحربي، اعلام كردند: با جابه‌جايي اين مقام، هويت مكه و ميراث تاريخي و ديني اين شهر به خطر خواهد افتاد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩٣, ٠۶:۴۶

   

پر مبحث ترین ها