سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حماس حمله به مرکز فرهنگی فرانسه را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) حمله به مرکز فرهنگی فرانسه در شهر غزه را محکوم کرد و آن را مغایر با آرمان های فلسطین دانست.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی 'معا'، 'احمد یوسف' از رهبران حماس روز گذشته (شنبه) ضمن محکوم کردن انفجار مذکور، این گونه حملات را مخالف آرمان های فلسطین دانست. در انفجار روز جمعه که نزدیکی مرکز فرهنگی فرانسه در غرب غزه رخ داد، یک فلسطینی زخمی شد. این دومین انفجار طی ماه گذشته است که در این نقطه از شهر غزه رخ می دهد.

به گزارش ایرنا وزارت امور خارجه فلسطین نیز حمله مذکور را محکوم کرد و گفت: مسوولان این جنایت، فلسطینی نیستند، چرا که فرهنگ بخش مهمی از هویت فلسطینیان را تشکیل می دهد. در بیانیه این وزارت خانه آمده است: گروه های مسوول این انفجارها غافلند و نقش فرهنگ در مبارزات ملی فلسطین را درک نمی کنند که حمله به مرکز فرهنگی فرانسه، حمله به فرهنگ فلسطین نیز هست.

وزارت امور خارجه فلسطین، هدف این حمله را موضع قاطع دولت، سنا و ملت فرانسه دانست و از طرف تشکیلات خودگردان وعده داد که تحقیق درباره این حادثه برای شناسایی و محاکمه عوامل آن پیگیری خواهد شد. وزارت امور داخلی غزه نیز روز شنبه از آغاز تحقیق و تفحص در مورد این انفجار که روز گذشته خساراتی مالی در این مرکز به بار آورد، خبر داد

 

telegram 19dey.com

تگها: حماس، فلسطین، فرانسه، انفجار

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ١۶:٢٠

   

پر مبحث ترین ها