سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جریمه رادیوی مالزی به دلیل مصاحبه با یک ایرانی

رضا اصلان در این مصاحبه به انتقاد از ممنوعیت استفاده از کلمه "الله" برای غیرمسلمانان در مالزی پرداخته بود و این تصمیم را سیاسی دانسته بود. وی همچنین این تصمیم را یک تراژدی توصیف کرده بود.

یک رادیویی مالزیایی به دلیل مصاحبه با نویسنده و پژوهشگر مسلمان ایرانی‌الاصل به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد!

 

 رادیو بی‌اف‌ام مالزی که یکی از معروف‌ترین ایستگاه‌های رادیویی در این کشور به شمار می‌رود، چندی پیش مصاحبه‌ای با "رضا اصلان" اندیشمند ایرانی-آمریکایی پخش کرده بود که در آن به موضوع جنجالی استفاده از واژه "الله" توسط غیرمسلمانان در مالزی اعتراض شده بود.

این مصاحبه در روز 21 اکتبر سال گذشته میلادی پخش شده بود و اکنون کمیسیون چندرسانه‌ای و ارتباطات مالزی (MCMC) این ایستگاه رادیویی را به پرداخت 10 هزار رینگیت (10 میلیون تومان) جریمه محکوم کرده است.

 

این کمیسیون عنوان کرده است که این ایستگاه رادیویی به دلیل نقض قانون چندرسانه‌ای و ارتباطات 1998 مالزی جریمه شده است زیرا باید پیش از پخش این مصاحبه مجوز لازم را دریافت می‌کرد.

به گزارش ایسنا، رضا اصلان در این مصاحبه به انتقاد از ممنوعیت استفاده از کلمه "الله" برای غیرمسلمانان در مالزی پرداخته بود و این تصمیم را سیاسی دانسته بود. وی همچنین این تصمیم را یک تراژدی توصیف کرده بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩٣, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها