سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازداشت سرکرده حمله به سفارت ایران در لبنان

الاخبار به نقل از منابع امنیتی در شماره روز پنجشنبه خود نوشت که این تروریست خطرناک « محمود .ا» خوانده می شود و از اهالی شهرک مجدل عنجر است.

نیروهای امنیتی ارتش لبنان یک سرکرده خطرناک گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام را بازداشت کردند و الاخبار یک روزنامه لبنانی او را « صیدی پربها» خواند.

به گزارش ایرنا، گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام مسئولیت دو حمله تروریستی جداگانه به سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان را که به شهادت و زخمی شدن تعدادی از انسان های بی گناه منجر شد، برعهده گرفته است.

الاخبار به نقل از منابع امنیتی در شماره روز پنجشنبه خود نوشت که این تروریست خطرناک « محمود .ا» خوانده می شود و از اهالی شهرک مجدل عنجر است.

منابع امنیتی لبنانی این تروریست را از نظر اهمیت هم ردیف و هم وزن « نعیم عباس» دیگر تروریست تکفیری می دانند که اکنون در بازداشت نیروهای امنیتی لبنان بسر می برد.

نعیم عباس که اکنون گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره درصدد مبادله او با نظامیان ربوده شده لبنانی هستند، در ییشتر انفجارهای تروریستی اخیر در مناطق مختلف لبنان بویژه ضاحیه جنوبی بیروت نقش اصلی را داشته است.

الاخبار نوشت: محمود .ا اعتراف کرده است در دو انفجار تروریستی چندماه گذشته در منطقه ضهر البیدر ( جاده دمشق – بیروت) و منطقه الطیونه در شهر بیروت هم دست داشته و انتحاری ها را برای انجام این دو جنایت منتقل کرده است.

این روزنامه لبنانی نوشت که منابع امنیتی این تروریست تکفیری را « دست راست» شیخ تکفیری فراری « سراج الدین زریقات» سخنگوی گروه تروریستی گردان های عبدالله عزام معرفی کرده اند.

وی همچنین مکان های استقرار « سجی الدلیمی » زن سابق « ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را فراهم می کرده است.

این تروریست خطرناک اعتراف کرده که یکی ازماموریت هایش نقل وانتقال عناصر مسلح تروریست بین شهر طرابلس در شمال لبنان و شهرک های مجدل عنجر ، عرسال و شبعا بوده و بارها به « شادی المولوی» یک سرکرده فراری درگیری های خونین دو سه سال گذشته در شهر طرابلس کمک مالی کرده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٣, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها