سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کره شمالی آمریکا راتهدید به حمله نظامی کرد

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٣, ١٠:٣٨    نسخه چاپی    
کره شمالی دولت اوباما را به دست د اشتن در ساخت فیلم کمدی «مصاحبه» متهم کرده است. این فیلم درباره طرح تخیلی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای قتل کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.

کره شمالی روز یکشنبه تهدید کرد در صورتی که آمریکا به بهانه دست داشتن پیونگ یانگ در حمله اینترنتی علیه شرکت سونی، این کشور را هدف تحریم قرار دهد، پیونگ یانگ به کاخ سفید و سایر اهداف آمریکا حمله خواهد کرد.

کمیسیون دفاع ملی کره شمالی که عالی ترین نهاد نظامی این کشور است بار دیگر هر گونه دست داشتن در هک شدن شرکت سونی را تکذیب کرد.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت این مطلب که این حمله اینترنتی کار کره شمالی بود تایید شده است. اوباما افزود:«ما به صورت مناسب و در مکان، زمان مناسب و به شیوه ای که خودمان مناسب بدانیم به این امر واکنش نشان خواهیم داد.

کمیسیون دفاع ملی کره شمالی در بیانیه ای در خبرگزاری رسمی این کشور اعلام کرد مردم و ارتش کره شمالی «کاملا آماده اند تا با آمریکا در همه عرصه های جنگ از جمله جنگ سایبری مقابله کنند و برج و باروهای آمریکا را نابود کنند.»

در این بیانیه آمده است:«شدیدترین حمله متقابل ما علیه کاخ سفید، پنتاگون و کل خاک آمریکا که به کثافت خانه تروریسم تبدیل شده است صورت خواهد گرفت و این حمله بسیار فراتر از «اقدام متقابل و متوازنی» است که اوباما اعلام کرد.»

کره شمالی دولت اوباما را به دست د اشتن در ساخت فیلم کمدی «مصاحبه» متهم کرده است. این فیلم درباره طرح تخیلی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای قتل کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.
کمیسیون دفاع ملی کره شمالی بار دیگر از «اقدام برحق» گروه هکرهای موسوم به "محافظان صلح" تمجید کرد ولی درباره محل استقرار و فعالیت این گروه ابراز بی اطلاعی کرد.

کره شمالی در این بیانیه همچنین هرگونه دست داشتن این کشور در حملات سایبری علیه کره جنوبی را تکذیب کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها