سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امیر النصره: داعش برادر ماست

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۵٣    نسخه چاپی    
هیچ یک از علما نظیر شیخ ابو محمد مقدسی، ابو قتاده فلسطینی، شیخ سلمان العلوان یا ایمن الظواهری گروهک داعش را تکفیر نکرده اند و تنها ابوقتاده فلسطینی این گروهک را "خوارج" توصیف کرده است.

سرکرده تروریست های گروهک موسوم به "جبهه النصره" در منطقه "قلمون" سوریه ضمن مخالفت با خوارج، کفار یا مرتد توصیف کردن داعش گفت: داعشی‌ها برادران دینی ما هستند.

به گزارش العالم، " ابومالک الشامی" سرکرده تروریست های النصره در قلمون با انتشار بیانیه ای در شبکه اجتماعی تویتر خاطرنشان کرد که ما داعش را کفار، یا مرتد نمی دانیم بلکه آنها برادران دینی ما هستند و تنها از جانب برخی از آنها بر مسلمانان ظلم شده است.

وی افزود ما با به کار بردن واژه خوارج درباره عناصر داعش نیز مخالف هستیم و عقیده داریم هر کس مسلمانان را تکفیر کرده، خون آنها را مباح می داند و به مبارزه با آنها می پردازد، باید مهار و اصلاح شود.

الشامی برای اثبات ادعای خود به فتواهای گمراه کننده مبلغان وهابی استناد کرد و گفت: هیچ یک از علما نظیر شیخ ابو محمد مقدسی، ابو قتاده فلسطینی، شیخ سلمان العلوان یا ایمن الظواهری گروهک داعش را تکفیر نکرده اند و تنها ابوقتاده فلسطینی این گروهک را "خوارج" توصیف کرده است.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۵٣

   

پر مبحث ترین ها