سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کودکان آواره سوری از سرما و بیماری می میرند

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٣, ١٠:٣۶    نسخه چاپی    
دولت آنکارا می گوید هزینه های رسیدگی به آوارگان سوری بسیار بالاست و برای رسیدگی به وضعیت آوارگان از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی کمک خواسته است.

فاجعه انسانی جاری در سوریه هر روز ابعاد بزرگ تری می گیرد و با فرارسیدن سرما و کمبود امکانات در بسیاری از اردوگاه های اسکان موقت آوارگان سوری ، بر تعداد کشته های غیر نظامی جنگ داخلی سوریه بر اثر سرما،بیماری و سوء تغذیه افزوده می شود.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک روز گذشته در اثر سرما یک نوزاد 2 ماهه متعلق به یک خانواده آواره سوری ساکن اردوگاه اسکان موقت آوارگان در "آدانا" ترکیه شبانه جان داد.

"یاسمین عالف" 2 ماهه شبانه تب می کند و والدین او منتظر می مانند تا وضعیت او را صبح به پزشکان اردوگاه اطلاع دهند و از آنها برای درمان نوزادان شان کمک بخواهند اما یاسمین دو ماهه دوام نمی آورد و می میرد.

خانواده این نوزاد 2 ماهه سوری سرمای چادر را عامل مرگ فرزندشان می دانند. این خانواده سوری پس از ورود به ترکیه ابتدا به شهر استانبول می روند اما به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی در آنجا و عدم تامین مالی، در نهایت 4 روز پیش از مرگ فرزند نوزادشان به اردوگاه آوارگان سوری در آدانا نقل مکان می کنند.

تصویر زیر مادر ماتم زده سوری را بر سر جنازه نوزاد 2 ماهه خود نشان می دهد.


ترکیه پذیرای صدها هزار آواره سوری است که در نتیجه جنگ داخلی 4 سال گذشته این کشور به این کشور گریخته اند.

دولت آنکارا می گوید هزینه های رسیدگی به آوارگان سوری بسیار بالاست و برای رسیدگی به وضعیت آوارگان از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی کمک خواسته است.

از سوی دیگر برخی از محافل سیاسی و اجتماعی در داخل ترکیه ، دولت این کشور را تحت فشار گذاشته اند تا سیاست جذب آوارگان سوری را پایان دهد.

بسیاری از این منتقدان می گویند از زمان ورود صدها هزار پناهجوی سوری به ترکیه، وضعیت امنیت اجتماعی در بسیاری از مناظق به هم ریخته است و بسیاری از آوارگان سوری، ترکیه را نه به عنوان یک منزلگاه موقت بلکه برای اقامت دایم انتخاب کرده اند و از این رو بسیاری از فرصت های شغلی که پیشتر در اختیار شهروندان ترکیه ای بوده، با وجود پناهجویان سوری با دستمزدهای به مراتب پایین تر در اختیار آنها قرار داده شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٣, ١٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها