سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراف دو عضو داعش به قتل هزار و700 دانشجوی افسری در دیاله عراق

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٠٨    نسخه چاپی    
' عبدالله حواس' یکی از این عناصر دستگیر شده وابسته به داعش امروز در اعترافات خود درباره قتل عام خردادماه اعضای این گروه تروریستی در این دانشگاه نظامی همچنین گفت،تعداد زیاد دیگری از نیروهای امنیتی عراق تیرماه نیز در حومه تکریت ربوده شده و پس از انتقال آنها به مکانی معروف به 'دره مرگ' ، همگی آنان سربریده شدند.

تارنمای نشریه 'شفق نیوز' عراق روز یکشنبه در گزارشی از دیاله، به نقل از پلیس این شهر اعلام کرد که دو عضو دستگیر شده گروه تروریستی داعش به قتل یکهزار و 700 دانشجوی دانشگاه افسری در خردادماه گذشته در پایگاه 'اسپیشر' اعتراف کردند.
 
به گزارش پلیس دیاله، ' عبدالله حواس' یکی از این عناصر دستگیر شده وابسته به داعش امروز در اعترافات خود درباره قتل عام خردادماه اعضای این گروه تروریستی در این دانشگاه نظامی همچنین گفت،تعداد زیاد دیگری از نیروهای امنیتی عراق تیرماه نیز در حومه تکریت ربوده شده و پس از انتقال آنها به مکانی معروف به 'دره مرگ' ، همگی آنان سربریده شدند.

براساس این گزارش، پلیس دیاله پس از بازداشت این دو فرد هنگام ورودشان به منطقه شرق بعقوبه طی یک فرایند اطلاعاتی و امنیتی و گرفتن اعتراف از آنها، موفق شد ضمن مستند کردن همه اعترافات این افراد، اسناد و مدارک را برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار دولت و کمیته های امنیتی قرار دهد.

یادآوری می شود گروه تروریستی داعش در خردادماه گذشته هنگام سقوط تکریت بیش از یک هزار و 700 دانشجوی افسری دانشگاه اسپیشر این شهر را اعدام کرده بود.

این جنایت یکی از وحشتناکترین جنایات داعش در عراق به شمار می رود که موجب واکنش برخی نهادهای حقوق بشر مستقل شد.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها