سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انفجار انتحاری یک زن در ترکیه

پس از انفجار پلیس خیابانی را که انفجار در آن روی داد بست. این انفجار در خیابانی روی داد که موزه ایاصوفیه و مسجد آبی، دو مرکز اصلی گردشگری استانبول در آن واقع هستند.

حاکم استانبول و رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که یک مهاجم زن انتحاری با منفجر کردن خود در یک پاسگاه پلیس در منطقه تاریخی سلطان احمد در این شهر، دستکم یک افسر پلیس را کشت و یک پلیس دیگر را زخمی کرد.

به گزارش عصرخبر به نقل از العربیه، واصب شاهین حاکم استانبول سه شنبه ۶ ژانویه به خبرنگاران گفت که زن انتحاری هنگام ورود به پاسگاه پلیس، به زبان انگلیسی سخن گفت اما هویت و تابعیت او هنوز مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رسانه‌های ترکیه می‌گویند که افسر پلیس قربانی، در اثر شدت جراحات در گذشت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده نگرفته است. اما این حمله یک هفته پس از آن صورت گرفته است که «جبهه حزب سوسیالیست آزادی بخش ملی ترکیه» مسئولیت حمله با یک بمب را به ایست بازرسی پلیس در نزدیکی دفتر نخست وزیری در استانبول بر عهده گرفت.

پس از انفجار پلیس خیابانی را که انفجار در آن روی داد بست. این انفجار در خیابانی روی داد که موزه ایاصوفیه و مسجد آبی، دو مرکز اصلی گردشگری استانبول در آن واقع هستند.

ساعاتی پس از انفجار، راه برای رفت و آمد خودرو‌ها و مردم باز شد. برخی از گردشگران با وجود انفجار، در میدان سلطان احمد حضور یافتند.

«جبهه حزب سوسیالیست آزادی بخش ملی ترکیه» پنجشنبه گذشته پس از انفجار اول که در پی آن یک مرد مسلح بازداشت شد، تهدید به اقدام به حملات بیشتر کرد.

این گروه مسئولیت انفجاری انتحاری که سال گذشته سفارتخانه آمریکا را هدف قرار داد نیز بر عهده گرفته است.


منبع: عصرخبر

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩٣, ١٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها