سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمله"النصره"به دوشهر شهر شیعه‌نشین

گروه تروریستی النصره حملاتی را علیه شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا آغاز کرده و گروه‌های حقوق بشری احتمال وقوع فجایع انسانی در این منطقه را دور از ذهن ندانسته‌اند.

 این شهر در شمال سوریه واقع شده و نزدیک به دو سال است که در محاصره مخالفان سوری قرار دارد. نبل و الزهرا روز پنجشنبه با حمله گسترده النصره مواجه و مناطق مسکونی آن توسط این گروه گلوله‌باران شد. به گزارش ایرنا تلوزیون المنار در این باره نیز گزارش داد: ارتش و کمیته‌های مردمی دفاع از شهر توانسته‌اند حمله النصره را خنثی کنند و در مقابل آنها بایستند. این در حالی است که برخی از منابع نزدیک به مخالفان مدعی شدند که النصره توانسته وارد نبل و الزهرا شود و بخش‌هایی در منطقه شرقی آن را به کنترل خود بگیرد.

براساس این ادعا، تروریست‌های النصره علاوه بر منطقه شرقی، مناطق غربی این شهر را نیز هدف قرار داده‌اند. نبل و الزهرا شهری در نزدیکی حلب است که بر روی اتوبان سراسری ترکیه -حلب -دمشق واقع شده و یکی از مناطق حساس در شمال سوریه برای دولت و مخالفان محسوب می‌شود. این شهر شیعه‌نشین با جمعیتی نزدیک به 40 هزار نفر دو سال است که در محاصره مخالفان قرار دارد و ارتش سوریه با استفاده از بالگرد و هواپیما به نیروهای خود در این شهر و ساکنان آن کمک‌رسانی می‌کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ١٩:٠۴

   

پر مبحث ترین ها