سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نصرالله: تکفیری‌ها امروز اسلام و پیامبر (ص) را هدف گرفته‌اند

 دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی سالانه خود به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت به مسائل مهم داخلی و منطقه‌ای از جمله مذاکرات با جریان المستقبل، مبارزه با افراط‌گری و بازداشت شیخ علی سلمان در بحرین پرداخت. سید حسن نصر‌الله در مراسم میلاد پیامبر (ص) در دبیرستان المهدی، واقع در ضاحیه جنوبی بیروت به ایراد سخنرانی پرداخت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) به تمامی مسلمانان جهان و همچنین میلاد امام جعفر صادق(ع) گفت: ما باید این عید را ابتدا به ارتش، نیروهای امنیتی و نیروهای مقاومت تبریک بگوییم که در مرزها و با وجود سرمای شدید به پاسداری از کشور در برابر رژیم اشغالگر اسرائیل و تروریست‌های تکفیری ایستاده‌اند و از پایداری آنها کاسته نشده است. آنان در حقیقت پیروان اصلی پیامبر اسلام (ص) هستند. به گزارش ایسنا، نصرالله در ادامه افزود: همه آنچه را که پیامبر (ص) برای بشریت آورد رحمتی از سوی خداوند برای آن‌ها بود تا خیر دنیا و آخرت نصیب آن‌ها شود. از ابتدا رسول مهربانی یاران و مومنان را به این فراخواند که برای رسیدن به قرب خداوند همواره در سخن و عمل و تربیت فرزندان خود به ذکر "بسم‌الله الرحمن الرحیم" پایبند باشند و در تمام امور خود خداوند را فراخوانده و به او توکل کنند. خداوند پیامبر را فرستاد تا به وسیله او خالقشان را بشناسند و از رفتار و عمل خود به دستورات ایشان پایبند باشند. مستحب است که تمامی مردم در تمامی احوال ذکر خداوند را که بهترین ذکر و از اسماء الحسنا است به کار برند.

دبیرکل حزب‌الله گفت: پیامبر اسلام (ص) در همه شرایط و برای همه گروه‌های مردم رحمت بود و لقب رحمة للعالمین واقعا در خور و برازنده ایشان بود اما متاسفانه امروزه برخی گروه‌های تکفیری که خود را منتسب به روش پیامبر (ص) جا می‌زنند با اقدامات شنیع و وحشیانه و غیرانسانی خود بزرگترین دشمنی و بدترین توهین را به پیامبر اسلام (ص) روا داشته‌اند، توهینی که حتی اهانت دشمنان پیامبر (ص) با نوشتن کتاب، ترسیم کاریکاتور و فیلم به پای آن‌ نمی‌رسد. سر بریدن،‌ اعدام و به خاک و خون کشیدن مراسم یادبود میلاد پیامبر (ص) در یمن بیشتر از هر چیز دیگری برای اسلام به تهدید تبدیل شده و بزرگترین چالشی است که اسلام با آن مواجه است که سه امر به این مسئله کمک کرده‌اند؛ اول گسترش جغرافیایی انجام این گونه اقدامات تروریستی که عراق و سوریه، لبنان، یمن و به تازگی صادرکنندگان تروریسم در اروپا را نیز در بر گرفته، دوم وسایل ارتباط جمعی و تبلیغات دشمنان و سوم دسیسه‌ها و توطئه دشمنان که همواره برای بدنام کردن پیامبر (ص) می‌کوشند.

دبیرکل حزب‌الله گفت: آنچه که ما در این دوره شاهد بودیم و توهین‌هایی که به پیامبر (ص) شده در طول تاریخ بی سابقه بوده است. ما نیز در مقابل باید میلاد پیامبر (ص) را گرامی بداریم و همه گروه‌های اسلامی با وحدت در مقابل گروه‌های تکفیری بایستند و ماهیت باطل آن‌ها را نشان دهند. اکنون که کار به دفاع از اسلام رسیده است باید همانند امام حسین (ع) در کربلا عمل کرد چرا که امام حسین (ع) در آن زمان برای دفاع از اسلام برخاست و این مسئولیتی است که همه بزرگان اسلامی بر عهده دارند. خطر گروه‌های تکفیری اکنون تنها متوجه یک یا چند کشور یا مسائل امنیتی و ملی نیست، بلکه آنها مساله بزرگتری را هدف گرفته‌اند و آن اسلام، قرآن و پیامبر (ص) است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنانش به مسائل داخلی این کشور پرداخت و مساله مذاکرات با جریان المستقبل را از مهمترین مسائل موجود در این کشور ارزیابی کرد. وی گفت: به همه لبنانی‌ها اطمینان می‌دهم که مذاکرات برای دو طرف از جدیت بالایی برخوردار است چراکه نتایج این مذاکرات یقینا در راستای منافع عالی کشور خواهد بود. سید حسن نصرالله گفت: گفت‌وگوی تنها و بدون نتیجه مطلوب هیچ‌کس نیست و امیدداریم و معتقدیم که این امکان وجود دارد که به نتایج مهمی در این مذاکرات دست یابیم که یقینا تاثیرات مثبتی بر مسائل داخلی از جمله اختلاف دینی و مذهبی خواهد داشت. برخی تفاهم میان گروه‌های سیاسی در لبنان را به مصلحت خود نمی‌دانند و به دنبال به راه انداختن جنگ دینی میان اسلام و مسیحیت هستند که گروه‌های تکفیری نیز به این پروژه کمک می‌کنند. ما لبنانی‌ها باید با اتحاد مقابل این پدیده بایستیم.

 

دبیرکل حزب‌الله در بخش پایانی سخنان داخلی خود به مساله امنیت پرداخت و گفت: لبنانی‌ها در مواجه با خطر گروه‌های تروریستی و تکفیری ناتوان نیستند و همانطور که اسرائیل را شکست دادند، تروریست‌ها و تکفری‌ها را نیز شکست می‌دهند و از کرامت و عزت خود دفاع می‌کنند و همه برای انجام این مسئولیت آماده هستند. این سرزمین از مردان و زنان شجاع و بهترین ارتش برخوردار است و می‌تواند در مبارزه با تروریسم و شکست آن موفق شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه فلسطین، غزه، قدس و عراق و برخی دیگر از کشورهای منطقه هم‌اکنون شاهد ناآرامی‌ها هستند، گفت: هم‌اکنون در این فرصت به موضوع بحرین و بازداشت شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق می‌پردازم. مقامات بحرینی طی روزهای گذشته علی سلمان را بازداشت کردند که این اقدام امری خطرناک است. مردم بحرین از حقوق مشروعی برخوردارند که ساده‌ترین آن این است که پارلمانی منتخب داشته باشند و اعضای آن را از طریق برگزاری انتخابات برگزینند و مردم بحرین برای دستیابی به حقوق خود به اقدامات مسالمت آمیز می‌پردازند، در حالی که مقامات بحرینی تلاش می‌کنند تا این اقدامات را به خشونت بکشانند. در بسیاری از این تحرکات مردمی به سوی آنها گلوله شلیک شد و حتی با ضرب چاقو نیز مورد هجوم قرار گرفتند. علما، رهبران و زنان‌شان در زندان‌ها هستند و خود به نیز به روش‌های مسالمت آمیزی همچون تظاهرات و تحصن پناه بردند اما مقامات بحرین با وجود اینکه دائما از گفت‌وگوی مسالمت آمیز سخن می‌گویند اما از آن فرار می‌کنند و اقدامات مردمی را به خشونت می‌کشند. مردم بحرین با وجود بازداشت و شکنجه در زندان‌ها هم‌چنان به این اقدامات مسالمت آمیز پایبندند زیرا آنها به سلاح اعتقادی ندارند و خواهان خشونت نیستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٠-١٣٩٣, ١۶:۴٨

   

پر مبحث ترین ها