سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستگیری یک آمریکایی نزدیک به داعش به اتهام تلاش برای حمله به کنگره

این جوان روز چهارشنبه یک سلاح نیمه‌خودکار به همراه 600 گلوله ذخیره خریداری کرده و سپس قصد راهی شدن به سوی واشنگتن را داشته که دستگیر شده است.

مقامات آمریکایی اعلام کردند، فردی را که برای حمله به کنگره برنامه‌ریزی کرده بود دستگیر کرده‌اند.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد کریستوفر کرنیل 20 ساله برنامه‌ریزی کرده بود تا کارمندان دولتی آمریکا را به قتل برساند و براساس قوانین ایالات متحده به دلیل تلاش برای ترور و حمل غیرقانونی صلاح بازداشت شده است.

پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) نیز در این باره اعلام کرد که عوامل اف‌بی‌آی ازاوت 2014 به فرد مورد نظر نزدیک شدند و متهم به یکی از عناصر اف‌بی‌آی که با وی چند دیدار داشته گفته است که اعضای کنگره دشمن هستند و وی قصد دارد عملیاتی را علیه نمایندگان در ساختمان کنگره در واشنگتن انجام دهد.

براساس گزارش اف‌بی‌آی، این جوان روز چهارشنبه یک سلاح نیمه‌خودکار به همراه 600 گلوله ذخیره خریداری کرده و سپس قصد راهی شدن به سوی واشنگتن را داشته که دستگیر شده است.

دفتر پلیس فدرال آمریکا همچنین اعلام کرد که این شخص یک حساب توییتر به نام "رحیل محروس عبیده" باز کرده و در آن برخی سخنان و نوارهای ویدئویی خود را منتشر کرده است که همگی آنها در حمایت از داعش بوده و نشان می‌دهد که وی حامی اقدامات خشونت‌آمیزی است که دیگر شهروندان آمریکایی یا ملیت‌های دیگر انجام داده‌اند.
منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٣, ١٠:١١

   

پر مبحث ترین ها