سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظرسنجی درباره انتشار مطالب اهانت آمیز علیه اسلام در فرانسه

یافته های یک نظرسنجی در فرانسه حاکی است که نیمی از پاسخ دهندگان فرانسوی با انتشار مطالب و کاریکاتورهای اهانت آمیز علیه مقدسات مسلمانان بشدت مخالف هستند.

 در حالی که بحث ها در عرصه جهانی در مورد آزادی بیان شدت گرفته است؛ یافته های نظرسنجی موسسه افکارسنجی فرانسه/Ifop/ نشان می دهد 42 درصد از پرسش شوندگان باور دارند نباید مطالب و کاریکاتوری توهین آمیز نسبت به مقدسات مسلمانان منتشر شود.

 

براساس این نظر سنجی ،افزون بر این، 15 درصد از پاسخ دهندگان نیز گفته اند شبکه های اجتماعی و آزادی بیان در فضای مجازی باید شامل محدودیت هایی در زمینه آزادی بیان شود. همچنین، 57 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی با مشارکت نظامی فرانسه در درگیری کشورهای لیبی، سوریه و یمن مخالفت کردند. به گرازش ایرنا حمله مسلحانه به نشریه فرانسوی 'شارلی ابدو' چهارشنبه (7 ژانویه/ 17 دی) 12 کشته بر جای گذاشت. این نشریه که پیش از آن نیز مواضع ضداسلامی داشت و کاریکاتورهایی علیه ارزش های اسلامی منتشر کرده بود، در شماره جدید روز چهارشنبه 14ژانویه (24 دی) خود، دست به حرکتی موهن زد و با انتشار کاریکاتوری دیگر به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص ) توهین کرد. این اقدام با اعتراضات وسیع در کشورهای اسلامی و حتی درگیری نیروهای پلیس با معترضان در بعضی از این کشورها مواجه شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٣, ١٧:١٨

   

پر مبحث ترین ها