سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اردوغان: دست به دامان اتحادیه اروپا نمی شویم

بروز شده : ۵-١١-١٣٩٣, ١٧:۵١    نسخه چاپی    
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به عدم اصرار این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا، تصریح کرد که این کشور می داند چگونه به روی پای خود بایستد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد که کشورش برای عضویت در اتحادیه اروپا دست به دامان این اتحادیه نخواهد شد.

پایگاه خبری «روودا» به نقل از اردوغان گزارش داد که این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا به این اتحادیه متوسل نخواهد شد.

رئیس جمهور ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی با «اسماعیل عمر جیله» همتای جیبوتایی خود گفت: «ترکیه عضو پیمان آتلانتیک، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی و شماری از سازمان هاست، پس چرا در اتحادیه اروپا پذیرفته نمی شود».

وی با بیان این مطلب افزود: « ترکیه امروز بسیار قدرتمند است. اگر می پندارید که ترکیه برای پیوستن [به اتحادیه اروپا] دست به دامان شما خواهد شد [اشتباه می کنید]، ترکیه کشوری نیست که متوسل شود بلکه کشوری است که می داند چگونه روی پای خود بایستد».

اردوغان با اشاره به پیشرفت روزافزون ترکیه، تأکید کرد: اگر [کشورهای عضو اتحادیه اروپا] با این پافشاری ترکیه را پذیرفتند که [ترکیه به این اتحادیه] می پیوندد، در غیر این صورت، خودش راهش را ترسیم خواهد کرد.

به گزارش فارس، رئیس جمهور ترکیه در پایان تصریح کرد: «ترکیه اروپا را می آزماید که آیا این کشور را با ملت مسلمانش خواهد پذیرفت یا اینکه با اسلام هراسی خواهد بود یا علیه آن... اگر علیه اسلام هراسی هستند باید ترکیه را در اتحادیه بپذیریذ. از گذشته تا امروز طرحی وجود دارد که اتحادیه اروپا اتحادیه مسیحی است و در صورتی که ترکیه را بپذیرند این طرح کنار گذاشته خواهد شد».

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٩٣, ١٧:۵١

   

پر مبحث ترین ها