سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عده ای می خواتند پاپ را ترور کنند

بروز شده : ۵-١١-١٣٩٣, ١٨:١۴    نسخه چاپی    
فیلیپین از اطلاعات تایید نشده ای خبر داد که براساس آن قرار بود همزمان با سفر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به مانیل، وی ترور شود.

 'والته ایبیگیل' معاون سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین روز شنبه به خبرنگاران، گفت که افرادی در موسسات امنیتی اعلام کردند اطلاعات تایید نشده ای وجود دارد که نشان می دهد برای ترور پاپ فرانسیس برنامه ریزی شده بود.

 

پاپ 25 دی ماه برای سفری پنج روزه وارد مانیل پایتخت فیلیپین شد و از شهر طوفان زده 'تاکلوبان' نیز دیدن کرد. این سخنگوی فیلیپینی، گفت که در خصوص این ترور اطلاعات خام دریافت شد، اما جزئیات زیادی وجود ندارد. وی در پاسخ به سوالی در خصوص قطع سیگنال های تلفن همراه در زمان سفر پاپ فرانسیس به فیلیپین و ارتباط آن با این طرح احتمالی ترور، گفت که قطعی سیگنال ها ارتباطی با این مساله نداشت.

به نوشته تارنمای روزنامه 'سان استار' فیلیپین، یک افسر سابق اطلاعات نظامی نیز ادعا کرده است دو تلاش در مانیل و تاکلوبان برای ترور پاپ در طول سفر به فیلیپین وجود داشت. سفر پاپ به تاکلوبان به دلیل بدی آب و هوا و طوفان به صورت کامل انجام نشد و هنگام بازگشت هواپیمای همراهان پاپ در فرودگاه از باند خارج و در گل نشست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٩٣, ١٨:١۴

   

پر مبحث ترین ها