سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترکیه بالاخره اولین داعشی را بازداشت کرد

به نوشته این روزنامه، ˈموسی گوکتاشˈ 38 ساله شهروند آنکارا، اکتبر ماه گذشته به همراه پسران دوقلوی 15 ساله خود به سوریه رفته و به عضویت داعش در می آید.

دادگاهی در ترکیه برای اولین بار از شروع فعالیت گروه تروریستی تکفیری ˈداعشˈ یک شهروند این کشور را به جرم عضویت در این گروه تروریستی بازداشت کرد.
 
  روزنامه ˈوطنˈ با عنوان ˈاولین دستبند به داعشˈ در صفحه نخست شماره امروز چهارشنبه خود به این موضوع پرداخت.

به نوشته این روزنامه، ˈموسی گوکتاشˈ 38 ساله شهروند آنکارا، اکتبر ماه گذشته به همراه پسران دوقلوی 15 ساله خود به سوریه رفته و به عضویت داعش در می آید.

روزنامه وطن می نویسد: نامبرده بعداز چند ماه به ترکیه باز می گردد تا ضمن جذب نیروی بیشتری از کشورش برای داعش، همسر خود را نیز به سوریه ببرد، اما هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی ترکیه در شهر ˈغازی آنتپˈ دستگیر و تحویل دادستانی می شود.

این روزنامه ادامه می دهد: ˈفاطمه گوکتاشˈ پیشتر با مراجعه به پلیس، از ناپدید شدن همسر و فرزندانش خبر داده بود.

گوکتاش در دادگاه گفته است که بنا به باورهای دینی خود برای مبارزه در صفوف داعش به سوریه رفته است.

به گفته وی، دست اندرکاران داعش بعد از یک سری مصاحبه و کنترل عقیدتی، وی را به عضویت پذیرفته و نفری 90 دلار نیز دستمزد پرداخت کرده اند.

گوکتاش، گفته که به ترکیه بازگشته تا با فروش منزل، همسرش را هم به سوریه ببرد.

به گزارش ایرنا، به نوشته همین روزنامه، از سوی دیگر شاخه نظامی اتحادیه دمکراتیک سوریه YPG وابسته به ˈپ.ک.کˈ روز گذشته در شهر ˈکوبانیˈ (عین العرب) سوریه که به تازگی از عناصر تروریستی داعش پاکسازی شده است، شماری از کارت های شناسایی عناصر کشته شده داعش را به خبرنگاران ترکیه ای نشان داد که در بین آنها شناسنامه های ترکیه ای نیز به چشم می خورد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١١-١٣٩٣, ١۴:٠٢

   

پر مبحث ترین ها