سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش بار دیگر فرانسه را تهدید کرد

بر پایه این گزارش، این فرد از طرفداران داعش در این کشور خواست تا با چاقو به پلیس و سربازان این کشور حمله کنند تا سلاح به دست آورند.

گروه تروریستی ˈداعشˈ بار دیگر با انتشار تصاویری ویدئویی فرانسه را تهدید کرد.
 
به گزارش نشریه فرانسوی ˈلو پوئنˈ، یک عضو داعش در تصاویر ویدیویی که دیروز (سه شنبه) منتشر شد، اعلام کرد که این گروه در فرانسه از حمایت هزاران نفری برخوردار است که می توانند دست به حمله بزنند.

بر پایه این گزارش، این فرد از طرفداران داعش در این کشور خواست تا با چاقو به پلیس و سربازان این کشور حمله کنند تا سلاح به دست آورند.

وی همچنین از این افراد خواسته تا به سرعت فرانسه را ترک کرده و به سرزمین های تحت کنترل داعش در عراق و سوریه سفر کنند.

در این پیام ویدیویی فردی که صورت خود را پوشانده از ˈفرانسوآ اولاندˈ رییس جمهوری فرانسه خواسته تا مظنونان مرتبط به اقدامات تروریستی را که زندانی هستند، آزاد کرده و گذرنامه این افراد را برای پیوستن به داعش بازگرداند.

وی در حالی عاملان همه حملات تروریستی اخیر فرانسه را اعضای داعش معرفی کرد که پیشتر گروه القاعده شاخه یمن، مسئولیت حمله به دفتر نشریه فکاهی ˈشارلی ابدوˈ را پذیرفته بود.

دیروز (سه شنبه) یک فرانسوی سابقه دار به نام ˈموسی کولیبالیˈ که گفته می شود با گروه داعش در ارتباط بوده است، با چاقو به سه سرباز فرانسوی حمله و آن ها را مجروح کرد.

حمله به این سربازان فرانسوی در حالی انجام شد که از زمان حمله تروریستی به روزنامه شارلی ابدو در پاریس، تدابیر شدید امنیتی در شهرهای این کشور اتخاذ شده است.

بیش از 100 هزار سرباز در سراسر فرانسه برای حفاظت از ساختمان ها و مراکز مهم مستقر شده اند.

مقام های امنیتی فرانسه اعلام کرده اند که نیروهای پلیس تلاش دارند از وقوع حملات مشابه حمله اخیر پاریس در سراسر فرانسه جلوگیری کنند.

کشورهای اروپایی که در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت حمایت می کردند، امروز با خطر بازگشت تروریست های تبعه کشور خود مواجه هستند که به گروه های تروریستی فعال در ناآرامی های این کشور پیوسته بودند.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١١-١٣٩٣, ٢٣:۵٧

   

پر مبحث ترین ها