سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مالزی سفر اتباع این کشور به سرزمین های اشغالی را ممنوع کرد

وی گفت 'مالزی برای امنیت شهروندانش تصمیم به توقف سفر به اسرائیل و اورشلیم گرفته است. احتمال جنگ و وضعیت غیرقابل پیش بینی می تواند امنیت مسافران را به خطر اندازد'.

مالزی در پی افزایش نگرانی های امنیتی از تهدیدات تروریست های داعش و حملات احتمالی رژیم صهیونیستی به غزه، سفر اتباع این کشور به سرزمین های اشغالی و فلسطین را ممنوع کرد.
 
'وان جنیدی تونکو جعفر' معاون وزیر کشور مالزی روز چهارشنبه گفت که تمام مصوبات گذشته برای سفر اتباع این کشور و مسیحیان به سرزمین های اشغالی و فلسطین به دلیل ناآرامی های منطقه لغو شده است.

براساس مصوبه اکتبر سال 2012 دولت مالزی، گردشگران مذهبی می توانستند به مدت 10 تا 21 روز به سرزمین های اشغالی سفر کنند.

به نوشته 'مالیزیا اینسایدر'، معاون وزیر کشور مالزی زمانی که در برابر این پرسش قرار گرفت آیا ممنوعیت سفر به دلیل تهدیدات گروه تروریستی داعش است، گفت 'تمام جنبه های تهدید منطقه در نظر گرفته شده است'.

وی گفت 'مالزی برای امنیت شهروندانش تصمیم به توقف سفر به اسرائیل و اورشلیم گرفته است. احتمال جنگ و وضعیت غیرقابل پیش بینی می تواند امنیت مسافران را به خطر اندازد'.

حامیان گروه تروریستی داعش به تازگی یک ویدیو در لیبی نشان دادند که در آن سر 21 مصری قبطی قطع شد.

'احمد زاهد حمیدی' وزیر کشور مالزی نیز اخیرا با استناد به گزارش های اطلاعاتی اعلام کرد گروه های افراطی درپی ربودن مالزیایی های ثروتمند هستند.

سفر اتباع مالزی به سرزمین های اشغالی ممنوع بوده است اما دولت این کشور به مسیحیان مالزی اجازه داده بود به شهرهای تاریخی و مقدس در این مناطق سفر کنند.

به گزارش ایرنا، حمله سال گذشته رژیم صهیونیستی به غزه باعث شهادت دو هزار و 100 فلسطینی شد و 73 صهیونیست نیز کشته شدند. مالزی در پی این حمله رژیم صهیونیستی نگرانی های امنیتی برای مسافران را مطرح کرده است.

مالزی در سال 2010 نیز ممنوعیت سفر شهروندان این کشور به سرزمین های اشغالی را درنظر گرفته بود، اما یکسال بعد این ممنوعیت لغو شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ١١:١٨

   

پر مبحث ترین ها