سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ستایش حجاب مجریان تلویزیون ایران از سوی نماینده مجلس عربستان

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٣, ١٧:١٩    نسخه چاپی    
در ادامه ابراهیم ابوعباه یکی از اعضای مجلس و از تهیه کنندگان پیش نویس این قانون، به منال رضوان دیپلمات سعودی به خاطر ظاهر شدن بدون حجاب در یک محفل بین المللی، حمله کرد و در عین حال به طور تلویحی حجاب مجری های زن ایرانی را ستود.

در جریان مذاکرات مربوط به قانون حجاب در رسانه‌های عربستان، نماینده مجلس این کشور حجاب مجریان زن شبکه‌های ایرانی را ستود.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر، بخش فارسی پایگاه اینترنتی شبکه العالم نوشت: مجلس شورای عربستان سعودی روز گذشته قانون رسانه های سمعی و بصری مبنی بر الزام همه مجریان زن شاغل در شبکه های سعودی به پوشیدن لباسهای سنگین و پوشیده را تصویب کرد.

احمد الزیلعی رئیس کمیته اطلاع رسانی مجلس در گفت وگو با روزنامه سعودی الحیات گفت: در صورت صدور این قانون توسط شورای وزیران، هیات اطلاع رسانی سمعی و تصویری بر همه مجری های زن شاغل در شبکه هایی که از عربستان پخش می شود، از جمله ام بی سی و روتانا که  دارای استودیو در عربستان هستند، احاطه و نظارت کامل خواهد داشت.

خانم دکتر لطیفه الشعلان عضو مجلس شورای عربستان هم درگفت وگو با الحیات، با ابراز تعجب از توجه این شورا به پوشش مجریان زن و نادیده گرفتن جزئیات مهم و حیاتی این قانون در پرتو  چالش های رسانه ای بزرگ پیش روی عربستان (که خطرناکترین مورد آن اطلاع رسانی گروه داعش است) تاکید کرد: کل این سیستم ضعیف است و برخی  اعضای آن  فقط به موضوع پوشش زنان پرداخته و از سایر موارد غفلت کرده اند.

الحیات نوشت: در ادامه ابراهیم ابوعباه یکی از اعضای مجلس و از تهیه کنندگان پیش نویس این قانون، به منال رضوان دیپلمات سعودی به خاطر ظاهر شدن بدون حجاب در یک محفل بین المللی، حمله کرد و در عین حال به طور تلویحی حجاب مجری های زن ایرانی را ستود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٣, ١٧:١٩

   

پر مبحث ترین ها