سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«لا توتا»، از مهم‌ترین رهبران کارتل‌های مواد مخدر مکزیک دستگیر شد

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٣, ١٨:٢۵    نسخه چاپی    
سرواندو «لا توتا» گومز، یکی از بزرگترین سران مافیای مواد مخدر مکزیک و رییس کارتل «نایت تمپلار»، روز جمعه هشتم اسفند توسط پلیس فدرال مکزیک دستگیر شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام مکزیکی می‌نویسد که سرواندو گومز در شهر مورلیا در استان میچواکان در غرب مکزیک و بدون درگیری مسلحانه و حتی شلیک یک گلوله دستگیر شد.

رهبر ۴۹ ساله کارتل «نایت تمپلار» پس از اینکه دولت فدرال کنترل این استان را به دست گرفت، بیش از یکسال متواری بود. «نایت تمپلار» (شوالیه زائر بیت‌المقدس) یک گروه جنایی شبه مذهبی است که پیشتر بر استان میچواکان تسلط کامل داشت و تجارت و سیاست آن را کنترل می‌کرد.

 

دولت مکزیک دو میلیون دلار برای دستگیری سرواندو گومز جایزه تعیین کرده بود و در آمریکا نیز به جرم وارد کردن و توزیع مواد مخدر تحت تعقیب بود. دستگیری رهبر یکی از بزرگ‌ترین کارتل‌های مواد مخدر برای انریکه پنا نیتو، رییس جمهوری مکزیک، پیروزی بزرگی محسوب می‌شود که از پاییز سال گذشته و به دنبال ناپدید شدن ۴۳ دانشجو که گفته می‌شود کار باندهای تبهکار است، از نظر سیاسی به شدت تحت فشار بود. سرواندو گومز تازه‌ترین مورد از دستگیری رهبران کارتل‌های مواد مخدر در دوران ریاست جمهوری آقای پنا نینیتو است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٣, ١٨:٢۵

   

پر مبحث ترین ها