سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهر ادلب سوریه سقوط کرد(+عکس)

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩۴, ١١:٣٣    نسخه چاپی    
با پایان یافتن عملیات مخالفان مسلح سوری در شهر ادلب، این شهر بطور کامل از تسلط نیروهای ارتش بشار اسد خارج شد و نیروهای ارتش به سمت پادگان مسطومه و جسر الشغور و اریحا عقب نشینی کردند.

شهر ادلب ، مرکز استان ادلب توسط مخالفان دولت سوریه تصرف شد.

به گزارش عصرایران، با پایان یافتن عملیات مخالفان مسلح سوری در شهر ادلب، این شهر بطور کامل از تسلط نیروهای ارتش بشار اسد خارج شد و نیروهای ارتش به سمت پادگان مسطومه و جسر الشغور و اریحا عقب نشینی کردند.
حمله اخیر به ادلب، 5 روز طول کشید که در نهایت با شکست ارتش سوریه به اتمام رسید. البته ارتش عقب نشینی خود را تاکتیکی عنوان کرده است!

شهر ادلب از معدود شهرهای بزرگ سوریه است که بطور کامل در اختیار مخالفان است.

همچنین دو شهر شیعه نشین «فوعه» و «کفریا» نیز در نزدیکی ادلب به محاصره تروریست ها درآمده است و معلوم نیست در صورت سقوط این دو شهر کوچک، چه بر سر مردم بی دفاع آن خواهد آمد.

 

 

 

ادلب در شمال غربی سوریه و در ۶۰ کیلومتری شهر حلب واقع شده ‌است و بیش از 160 هزا رنفر جمعیت دارد که اکثراً عرب هستند.تعداد اندکی از ترک ها و کردهای سوری نیز در این شهر زندگی می کنند.

ادلب از مناطق مهم کشاورزی سوریه است که در آن پنبه، حبوبات، زیتون، انجیر، انگور، گوجه‌فرنگی، کنجد، گندم و بادام تولید می‌شود. تعداد آثار باستانی ادلب نیز قابل توجه است که از آن جمله می توان به شهر باستانی "ابلا" اشاره کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩۴, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها