سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترور یکی از رهبران حماس در جنوب دمشق

یحیی حورانی معروف به ابوصهیب دیروز (دوشنبه) در اردوگاه آوارگان فلسطینی (یرموک) بدست افراد ناشناس به قتل رسید.

یکی از اعضای کادر رهبری جنبش حماس در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق، بدست افراد ناشناس ترور شد .
 
خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر نوشت: یحیی حورانی معروف به ابوصهیب دیروز (دوشنبه) در اردوگاه آوارگان فلسطینی (یرموک) بدست افراد ناشناس به قتل رسید.

حماس نیز در بیانیه ای ضمن تسلیت به ملت فلسطین این خبر را تایید و اعلام کرد: این فرد در حین خدمات رسانی به آوارگان فلسطینی در مرکز درمانی این اردوگاه، ترور شده است.

در این بیانیه هیچ اشاره ای به ترور کننده یا ترور کنندگان این رهبر حماس نشده است.

یک منبع فلسطینی در این اردوگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: الحورانی در اثر شلیک گلوله افراد ناشناس کشته شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز با اعلام اینکه این عضو حماس در بخش پزشکی اردوگاه یرموک فعال بود، خبر این ترور را تایید کرد.

در بیانیه حماس آمده است: الحورانی از زمان شروع بحران در اردوگاه یرموک فعالیت خود را آغاز کرده و از جمله کسانی بود که در کمال آرامش و سکوت به خدمات رسانی به ملت فلطسین مشغول بود و در حوزه پزشکی و درمانی خدمات ارزنده ای به آوارگان فلسطینی ارایه می داد، او به صدها نفر از زخمی شدگان امدادرسانی کرد و صدها پرستار و امدادرسان را نیز آموزش داد.

این بیانیه همچنین حاکی است: این اولین باری نیست که فردی از امدادرسانان و فعالان حوزه پزشکی و درمانی در این اردوگاه ترور می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمن مدیر پایگاه دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گفت: درگیری های بسیاری در بین گروههای درحال جنگ برای نفوذ به داخل این اردوگاه در جریان است و در چند هفته پیش نیز بین تروریستهای جبهه النصره و جماعت اکناف بیت المقدس وابسته به حماس درگیریهایی رخ داده بود.

عبدالرحمن افزود: افرادی وابسته به تروریستهای داعش که از چند روز پیش وارد این اردوگاه شده اند، اقدام به ربودن رییس یک گروه امدادرسان کرده و آزادی وی را مشروط به افزایش سهمیه بیشتر غذایی شان اعلام کرده بودند .

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩۴, ١۴:٣۴

   

پر مبحث ترین ها