سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

القاعده به نفع داعش منحل می شود

"ایمن الظواهری" سرکرده القاعده به همه زیرشاخه های این تشکیلات تروریستی در مناطق مختلف اعلام کرده است که می توانند به گروه های تروریستی دیگری از جمله داعش بپیوندند.

یکی از اعضای سابق القاعده از منحل شدن این تشکیلات تروریستی در آینده نزدیک خبر داد.
 
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "ایمن الظواهری" سرکرده القاعده به همه زیرشاخه های این تشکیلات تروریستی در مناطق مختلف اعلام کرده است که می توانند به گروه های تروریستی دیگری از جمله داعش بپیوندند.
روزنامه سعودی "الحیات" چاپ لندن در شماره روز جمعه خود به نقل از " ایمن دین " عضو سابق القاعده و جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلیس نوشت: جبهه النصره - شاخه القاعده در سوریه – به جنبش احرار الشام و دیگر گروه های وابسته ابلاغ کرد که درپی جداشدن از القاعده است، زیرا القاعده در سال 2015 منحل خواهد شد.

دین افزود: منابعی در جنبش احرار الشام اعلام کردند که جبهه النصره از تصمیم ایمن الظواهری برای کناره گیری از ریاست القاعده و اجازه دادن به زیرشاخه ها برای پیوستن به هر گروه دیگری خبر داده است.
دین درباره علت اجازه دادن الظواهری به زیرشاخه های القاعده برای پیوستن به دیگر گروه های تروریستی گفت: علت این امر قدرت گرفتن داعش در عراق ، سوریه ، مصر ، لیبی و نیجریه است؛ و این گروه در یمن نیز در حال پیشروی است. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠١-١٣٩۴, ٢١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها