سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پایان عملیات جستجوی اجساد در محل سقوط هواپیمای آلمانی

بررسی اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه هواپیمای حادثه دیده حاکی از آن است کمک خلبان که عدم سلامت روانی خود را از کارفرمایانش پنهان کرده بود به عمد ارتفاع هواپیما را کاهش داده و آن را به سمت منطقه کوهستانی برده تا پس از سقوط، عملیات نجات سرنشینان دشوارتر شود.

یکی از مقامات داخلی فرانسه از به اتمام رسیدن عملیات جستجوی اجساد قربانیانِ حادثه سقوط هواپیمای مسافربری آلمانی در کوه‌های آلپ خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، به گفته این مقام مسئول، بازرسان فرانسوی عملیات جستجوی منطقه سقوط هواپیمای آلمانی در کوه‌های آلپ را که ماه گذشته میلادی دچار حادثه شد و 150 قربانی برجای گذاشت به اتمام رساندند.

بازرسان بر این باورند که «آندرئاس لوبیتز»، کمک خلبان آلمانیِ این هواپیما در طول مسیر پرواز از بارسلونا به «دوسلدورف» به عمد ارتفاع هواپیمای ایرباس A320 را کاهش داده و به منطقه کوهستانی نزدیک کرده‌ است.

طبق اعلام مقامات داخلی فرانسه، عملیات جستجوی اجساد قربانیان این حادثه هوایی به اتمام رسیده است اما جستجوها برای یافتن وسایل شخصی سرنشینان این هواپیما ادامه دارد. همچنین شناسایی هویت قربانیان از طریق بررسی 150 نمونه از DNA پیدا شده در محل حادثه در حال انجام است که امکان دارد به اتمام رسیدن آن چند هفته به طول انجامد. هرچند مقامات این کشور اظهار داشتند تعداد DNAهای فعلی ضرورتا به مفهوم پیدا شدن تمامی قربانیان نخواهد بود.

یکی از فرماندهان پلیس محلی فرانسه نیز گفت: عملیات پاکسازی منطقه حادثه از لاشه هواپیما از هفته آینده آغاز می‌شود و ممکن است تا دو ماه به طول انجامد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بررسی اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه هواپیمای حادثه دیده حاکی از آن است کمک خلبان که عدم سلامت روانی خود را از کارفرمایانش پنهان کرده بود به عمد ارتفاع هواپیما را کاهش داده و آن را به سمت منطقه کوهستانی برده تا پس از سقوط، عملیات نجات سرنشینان دشوارتر شود.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩۴, ٢٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها