سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

درآمد داعش سال گذشته چقدر بوده است؟

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩۴, ٠١:٠٢    نسخه چاپی    
روزنامه‌ی آمریکایی از رسیدن درآمدهای گروه تروریستی به یک میلیارد و 200 میلیون دلار در سال 2014 میلادی خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه خبری شبکه العالم گزارش داد: روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" به نقل از تحلیلگران موسسه "رند" نوشت دارایی های داعش با سقوط موصل در ژوئن 2014 میلادی (خرداد 93)، حدود 875 میلیون دلار برآورد می شد؛ اما منابع درآمدهای اساسی این گروه در سال گذشته به شکل زیر بود:

600 میلیون دلار از طریق باج خواهی و اخذ مالیات درعراق، 500 میليون دلار از طریق سرقت از بانک های دولتی عراق، 100 میلیون دلار از طریق فروش نفت و 20 میلیون دلار نیز از طریق باج گیری برای آزادی گروگان ها.

در این گزارش آمده است: داعش روزانه بیش از یک میلیون دلار از طریق باج خواهی و تحمیل مالیات، درآمد کسب کرده است و تحمیل مالیات بر درآمدهای کارمندان دولت عراق به میزان 50 درصد است که داعش در سال گذشته نیز 300 میلیون دلار از این راه به دست آورد.

شرکت‌ها با تحمیل مالیات بر قراردادهای خود مواجه می شوند و درآمدهای آنان به 20 درصد می‌رسد و با توقف منابع درآمدی دیگر مانند بانک ها و نفت، گروه داعش برای کسب درآمد بیشتر به اخذ مالیات روی آورد.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: نفت منبع اصلی درآمدهای داعش نیست و این گروه همچنان درمیان مردم و نه در زیرساختها، سرمایه گذاری می‌کند و بیشترین هزینه ها، پرداخت حقوق ما بین سه تا ده میلیون دلار در هر ماه است. این گروه همچنین در موسسات نظارتی دولت مانند کمیته ها و رسانه ها و دستگاه قضایی و تنظیم بازار سرمایه گذاری می کند، اما در مقابل، خدمات نسبتا کمی را ارائه می کند.

بر اساس این گزارش، داعش همچنین با غارت تجهیزات نظامی و مصادره اراضی و زیرساخت ها و پرداخت حقوق نسبتاً کم، هزینه ها را کم می کند.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩۴, ٠١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها