سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آشنا :مین‌ها ی احمدی نژاددر آستانه انفجار است

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ٢١:٠٢    نسخه چاپی    
آشنا از برخی از اتفاقاتی که در دولت محمود احمدی‌نژاد رخ داده با عنوان «مین‌گذاری در اداره کشور» نام برده و گفته «برخی از مین‌ها کشف شد برخی هم در آستانه انفجار است و فقط کافی است که پایمان را از روی آن برداریم.»
یک تئوری بیشتر نداشت [آقای رحیم مشایی] می‌گفت کار اساسی نکنید چون خرج کار اساسی زیاد است و به جای آن کاری کنید که مردم خوششان بیاید. در واقع تخصص ایشان فیل هوا کردن بود .
حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است که در دوره هشت ساله ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، «قدم‌های بسیار بلندی در گذار معکوس دولت داری در ایران به سمت دولت قاجاری برداشته» شده است.

به گفته آشنا «در این دوره تلاش زیادی شده بود تا تصمیمات متمرکز در حلقه بسیار کوچکی گرفته شود... گاهی سو تدبیر تصادفی اتفاق می‌افتد و گاهی به صورت ساختاری و حساب شده پیش می‌رود این اتفاق بسیار بیشتر از هشت سال می‌توانست کشور را عقب ببرد.»

مشاور رئیس جمهور ایران و سرپرست مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری این موضوع را به مجله اندیشه پویا که در تهران منتشر می‌شود، گفته است.

آشنا از برخی از اتفاقاتی که در دولت محمود احمدی‌نژاد رخ داده با عنوان «مین‌گذاری در اداره کشور» نام برده و گفته «برخی از مین‌ها کشف شد برخی هم در آستانه انفجار است و فقط کافی است که پایمان را از روی آن برداریم.»

او در توضیح این توصیف گفته است که «در موضوع یارانه‌ها پای ما الان روی مین است نه می‌توانیم ادامه دهیم و نه می‌توانیم قطع کنیم آیا به مردم می‌توان گفت که اشتباه شده است؟ مسکن مهر هم همین طور است.»

آشنا گفته دولت قبل «در هفته آخر کاری خود نمایشگاه بین المللی را بدون طی مراحل قانونی به صداو سیما واگذار کرد. صداوسیما هشت سال نمایشگاه بین المللی را می‌خواست، به او ندادند و یک باره در هفته آخر کاری دولت آن را به صداو سیما دادند. این مشخص است که در دولت بعدی نمایشگاه را به صداو سیما نخواهند داد و این یعنی گذاشتن مین در رابطه صداوسیما و دولت جدید.»

واگذاری شرکت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی به آستان قدس
مشاور رئیس جمهور ایران گفته در یک مورد دیگر دولت آقای احمدی‌نژاد، «شرکتی را که ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قیمت دارد به آستان قدس واگذار کرده که باز هم مشخص است دولت بعدی آن را ابطال می‌کند و این می‌شود مین گذاری در رابطه آستان قدس و دولت تازه. در آخرین هفته دولت، دفتری را که مهندس [میرحسین] موسوی در آن کار می‌کرده به صورت ۱۵ ساله به یک شخص بسیار محترم حقیقی ولی با عنوان حقوقی واگذار شده، دولت بعد آن دفتر را بگیرد یا نگیرد؟ و خیلی موارد دیگر.»

حسام الدین آشنا به موضوع هلوکاست و انکار کشتار یهودیان توسط محمود احمدی‌نژاد هم اشاره کرده و گفته «قبل از هرکسی مرحوم دکتر مجید شریف که جزو مقتولین مظلوم قتل‌های مشکوک بود کتاب آقای روژه گارودی را ترجمه کرده بود یعنی افراد منتسب به نهضت آزادی موضوع افسانه پنداشتن هولوکاست را اولین بار در جامعه ما ترجمه کرد پس از مساله کشف آقای احمدی‌نژاد نبود. تبدیل کردن هلوکاست به یک گفتمان و تحمیل هزینه‌ای سنگین برای کشور نتیجه‌اش قفل کردن کل روابط خارجی ایران با غرب بود... و من اصلا نمی‌توانم بروز چنین اتفاقی در سیاست خارجی خودمان را تصادفی بدانم.»

مهدوی کنی، رفتنم به جلسات احمدی‌نژاد را منع کرد
حسام الدین آشنا به گفته خودش مدت کوتاهی در دوره شهرداری آقای احمدی‌نژاد در جلسات مشورتی که او تشکیل داده بوده شرکت می‌کرده است اما می‌گوید که محمدرضا مهدوی کنی (رئیس فعلی مجلس خبرگان) او را از رفتن به جلسات منع کرد.

آشنا می‌گوید «خودم هم در‌‌ همان جلسات در سال ۸۲ فهمیده بودم که آقای احمدی‌نژاد با اصراری که در درگیری با دولت داشت قصد دارد به ریاست جمهوری انتخاب شود.»

مشاور رئیس جمهور فعلی ایران می‌گوید وقتی آقای احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۴ به ریاست جمهوری انتخاب شد «یک بار برای دیدن ایشان رفتم. آقای حدادعادل [رئیس مجلس وقت] اتاقش در مجلس شورای اسلامی را به ایشان داده بود و خودش رفته بود بهارستان و رئیس جمهور منتخب در مجلس می‌نشست. از آقای احمدی‌نژاد شنیدم که می‌گفت من وامدار هیچ کس در ریاست جمهوری نیستم و فقط وامدار زیارت عاشورا و دعاهای ندبه هستم. راجع به وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد با ایشان صحبت کردم... در حدود یک ربعی که من صحبت می‌کردم ایشان زیر شیشه میز را درست می‌کرد.»

حسام الدین آشنا می‌گوید «آقای احمدی نژادی که من سال ۱۳۸۴ دیدم با آقای احمدی نژادی که انتهای سال ۸۲ ترک کردم یک تفاوت داشت و آن افزایش بی‌حد و حصر اعتماد به نفس او بود.»

او می‌گوید اسفندیار رحیم مشایی، نزدیک‌ترین فرد در دولت آقای احمدی‌نژاد به رئیس جمهور پیشین، در دوره‌ای که آن‌ها در شهرداری تهران بودند «یک تئوری بیشتر نداشت [آقای رحیم مشایی] می‌گفت کار اساسی نکنید چون خرج کار اساسی زیاد است و به جای آن کاری کنید که مردم خوششان بیاید. در واقع تخصص ایشان فیل هوا کردن بود... از خودش شنیدم که گفت درست کردن یک بزرگراه خیلی خرج دارد و یک ماه بعد هم کسی به یاد ندارد که چه کسی آن را ساخته است. این تفکر برای ذهن تبلیغاتی درجه یک است اما برای کشورداری مشکل ایجاد می‌کند، که کرد.»

مشاور رئیس جمهور ایران گفته دولت روحانی دولت پاسداران آشتی و امید است، پاسداران یک تحمل موقت که می‌تواند به قهر دائم یا به آشتی پایدار تبدیل شود. »
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
دوست    2 دی 1392 13:19
به آقای آشنا بگوئید باید تملق دولت فعلی را بگوئی تقصیری نداری ... جوجه را چهار سال دیگر می شمارند صبر کن
نام آشنا آشنا    4 دی 1392 07:47
خداوند خير دهد انشاا...
سید یاسر محمدی    4 دی 1392 10:21
جناب اقای اشنا اگر دین ندارید ازاد مرد باشید.واگداری 12میلیارد به استان قدس رضوی مین گذاریست یا اعلام خالی بودن خزانه وپدیرفتن ذلت والتماس به غرب . ساختن میلیونها خانه برای محرومین مین گذاریست یا ترساندن ملت ایران از قدرت پوشالی غرب باگفتن اینکه امریکا اگه بخاد درکمتر از 5دقیقه ایران را نابود میکنه . احمدی نزاذ اسرائیل را قبول نداشت امام خمینی هم قبول نداشت والان رهبر هم قبول نداره پستو وهم فکرانت به دامن اسرائیل پناه ببر تا بلکه امریکا ایران را قفل نکنه . میترسم فردا بگی شهدای هسته ای ما هم کار اسرائیل نبود .قربون این بصیرتت برم الهی که برای مقام واقعیت را وارونه جلوه میدهی ونمیدونی از 51میلیون نفر فقط 18میلیون به روحانی رای دادند وشماها باعث شدید بیش از 8میلیون نفر نیز پشیمون شدند .
شاکری    4 دی 1392 14:49
آقای آشنا لطفا تفکرات خود را به دیگران انتقال ندهید
مرگ بر آمریکا
مرگ بر فتنه گر
اگه عرضه دارید شما همان مسکن مهر را بسازید
من که آرزوی همان مسکن رو دارم تو بیا با 20 میلیون یکیش بهم بده
رئیس منتظرالموت    4 دی 1392 15:07
کاری نداره جناب اقای اشنا ما تومنطقه گروه تخریب داشتیم که مین ها را تخریب یا خثی میکرد شماهم این کار را بکنید
امیر    4 دی 1392 22:13
اقای یاسر محمدی از 51 میلیون 16 میلیون که کلا رای ندادن قطعا نمی خواهی بگی که اونها با شما بودند شما بهتر بگی از 51 میلیون 4 میلیون رای آوردیم و نظرت رو بگی نه اینکه کل رای های نداده و باطله و رای به رضایی و ... رو مال خود کنی
کارگر    5 دی 1392 12:28
اقا امیر یاسر از رضائی وغیره حرف نزده بلکه منظورش اینه که بقیه مردم که بیش از 33میلیون نفرند وبه روحانی رای ندادند هم حق حیات دارند و چرا با وعده های دروغین مردم رگول زدند . کاش دررابطه با بقیه کامنت وی هم که اظهر من الشمس است نظر میدادی
قاسم    5 دی 1392 20:55
سلام دوس دارم 1 کپی از نظرات این اقا رو داشته باشین ببین چقد پای حرفش میمونه خدایش کافی مورد بی محلی دولت فعلی بشه ببینید چطوری اونوقت چرت و پرت بار دولت میکنه یکی نیست بگه آشغال چرا تا 6 ماه پیش زر زر نمی کردی حالا وجدان درد گرفتی لجن
32نفر از دانشجویان    5 دی 1392 23:57
چرا مثبت ها تایید نمیشه اینجوری میخواهید مملت را اداره کنید

کاکو شیرازی    6 دی 1392 22:42
ما کاری به آقای آشنا یا هر کس دیگه نداریم فقط خودمون در این هشت سال با هر دو چشم دیدیم که در دولت احمدی نژاد چقدر سختمون شد چه به سرمون اومد
دلار 904تومان بود شد 3400 تومان
پراید 5 میلیون بود شد 18 میلیون تومان
مرغ کیلو1500 بود شد کیلو 7000 تومان
نون 50 تومان بود شد 700 تومان
سکه 120هزارتومان بود شد 1400000تومان
گوجه کیلو350تومان بود شد کیلو 2000 تومان
سیب زمینی کیلو 200 تومان بود شدکیلو 2000 تومان
شیر لیتری250 تومان بود شد لیتری 1000 تومان « شیر پاکتی »
به اینها میگید خدمت کردن آقایونی که نظر دادید و طرفداری می کنید
امید    7 دی 1392 00:59
معلومه دیگه 32 نفری نشستین پای یه کامپیوتر انتظار داری هر چی مثبت منفی میدی ثبت بشه!!!!!!!!
البته اینکه 32 نفر دانشجوی بیکار توی سایت ها می چرخیدو مثبت و منفی سایت ها رو یه دفعه خودجوش جابجا می کنید واقعا جای تقدیر داره نون حلال می برید راستی هر 32 نفرتون هم نظر می دین یا یکی نظر میده بقیه مثبت میدن؟؟؟!!!!!!

سید یاسر محمدی, برادر عزیزم یه مثال روشن برات می زنم شاید متوجه بشی جریان دقیقا مثل این می مونه که شما یه جایی رو مبله اجاره کنی بعد همسایت ال ای دی خونه رو بخواد بعد تو اونو که بهش نمیدی هیچ یه قابلمه هم بهش قرض نمی دی استفاده کنه بعد درست توی روز آخر که باید خونه رو تحویل مستاجر بعدی بدی کل وسایل خونه رو بین همه همسایه ها بذل و بخشش کنی دقیقا همین کاری که دولت شما کرده اگه
محمدرضا    7 دی 1392 22:09
کاکو شیرازی,
احسنت به این مقایسه قیمتها درست زدی به هدف
سعید    8 دی 1392 07:44
منم بانظر کاکو شیرازی موافقم یه کم توزندگیتون نگاه کنید ببینید هرروز سختر از دیروزه چرا
ایرانی    11 دی 1392 20:08
آقای آشنا حرف حساب ج نداره.حقایقو میگی بعضیا تاب شنیدنشو ندارن
مظلوم    16 دی 1392 13:41
آقای یاسر محمدی واگداری 12میلیارد به استان قدس رضوی ،واگذاری نمایشگاه بین المللی اگه خدمت بودچرا هفته آخ انجام داد. توی بابصیرت ،بصیرتو چی معنی میکنی آزاده مرد!!!!
کشک ساب    21 دی 1392 07:12
سلام آقای آشنا .جوجه را آخر پایز می شمارند.اشتبا هات خودت را به گردن دیگران نیانداز توجیح نکن ملت خیلی بیشتر از اینکه جناب عا لی فکر می کنی با شعورند ودر ک می کنند.....مرگ بر آمریکاواسراییل

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 16
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ٢١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها