سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی در دیدار استاندار قم:

مسئولان به توسعه فرهنگی قم توجه جدی داشته باشند

اگر مسئولان در این عرصه معذوریتی دارند، ما خود حاضر هستیم که وارد عمل شویم؛ چراکه، هرکس وارد قم می‌شود، انتظار دارد نشانه‌های فرهنگ تشیع و معنویت را در آن ببیند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، قم از نظر عمرانی و پیشرفت‌های شهری توسعه یافته است، باید در کنار این مسئله، مسئولان به توسعه فرهنگی نیز توجه جدی کنند.

آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر سه‌شنبه در دیدار استاندار قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، در سخنانی با تسلیت ایام سوگواری نبی مکرم اسلام(ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا(ع)، توجه به فضای فرهنگی قم را برای مسئولان ضروری دانست.
مسئولان به توسعه فرهنگی قم توجه جدی داشته باشند

وی با اشاره به سفرهای متعدد خود به استان‌های کشور بعد از فتنه 88،‌ اظهار داشت:‌ در تمامی شهرهایی که حضور می‌یافتیم، در ظاهر شهر تصاویر و نوشته‌ها و آثار فراوانی وجود داشت که فرهنگ اهل بیت (علهیم‌السلام) و ارزش‌های انقلاب را ترویج می‌‌کند.

این مرجع تقلید ادامه داد: در میادین و خیابان‌های این شهر، مردم نسبت به فرهنگ جهاد، شهادت و... آشنا می‌شوند ولی در قم که شهری مذهبی و خاستگاه انقلاب است، باید تصاویر و آثار قابل توجهی وجود داشته باشد.

وی، قم را آشیانه اهل بیت (ع) معرفی کرد و گفت:‌ قم شهری است که درباره آن روایات فراوانی وجود دارد و اهل بیت(ع) نسبت به این شهر و مردم آن نیز سخنان ارزشمندی بیان داشته‌اند؛ ولی در همین شهر کمتر از تصاویر، ‌نوشته‌ها و آثاری که مبین فرهنگ ناب اهل‌بیت(ع)، انقلاب، جهاد و شهادت باشد، وجود دارد.

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: اگر مسئولان در این عرصه معذوریتی دارند، ما خود حاضر هستیم که وارد عمل شویم؛ چراکه، هرکس وارد قم می‌شود، انتظار دارد نشانه‌های فرهنگ تشیع و معنویت را در آن ببیند.

وی با اشاره به تلاش حاکمیت ایران در دوره پیش از انقلاب برای عقب نگه داشتن قم اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، این شهر از نظر عمرانی و پیشرفت‌های شهری توسعه یافته است، باید در کنار این مسئله، به توسعه فرهنگی نیز توجه جدی شود.

در اين ديدار حجت الاسلام محمد صادق صالحي منش نيز ضمن تسليت ايام جانسوز رحلت پيامبر اكرم(ص)، شهادت سبط ايشان امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع) با ابلاغ سلام رئيس جمهور گفت:‌ همه بايد تلاش كنيم تا رهنمودهاي مراجع عظام و بزرگان كه به واقع پشتيبان مسئولين اجرايي هستند محقق شود.

استاندار قم با اشاره به رهنمودهاي مرجع عاليقدر مديران ادارات استان را ملزم نمود تا در آستانه يوم الله 19 دي چهره بصري شهر را با رنگ و بوي ايثار و شهادت قرين گردانند.

قم شهری تاثيرگذار در كل جهان است

آيت الله علوي بروجردي نیز در استاندار قم با وی ضمن تسليت وفات پيامبر رحمت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ص) از انتصاب استاندار قم ابراز خرسندي كرد.
مسئولان به توسعه فرهنگی قم توجه جدی داشته باشند

این استاد برجسته حوزه با اشاره به دقت و تدبير هيئت دولت در انتخاب استاندار قم، اين امر را نشان از اهميت بالاي اين امر دانست و براي حجت الاسلام صالحي منش آرزوي توفيق در خدمت رساني كرد.

وی با اشاره به جايگاه ويژه استان قم و وجود بارگاه مطهر و منور حرم كريمه اهل بيت(س)، مراجع عظام تقليد، حوزه‌هاي علميه و مسجد مقدس جمكران اين شهر مقدس را تاثيرگذار در كل جهان ارزيابي و ابراز اميدواري كرد با لطف خداوند متعال و تدبير استاندار قم جايگاه استان قم بيش از پيش ارتقاء يابد.

در اين ديدار حجت الاسلام صالحي منش نيز با عرض تسليت ايام جانسوز وفات پيامبر اكرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبي(ع) و شهادت امام رضا(ع) از عنايات و پشتيباني مراجع عظام تقليد تشكر کرد و خود را خدمتگزار حرم كريمه اهل بيت و مردم شريف قم خواند.

استاندار قم عمران و آباداني شهر مقدس قم را اولويت اصلي كاري خود عنوان كرد و افزود: تلاش من در خدمت صادقانه و خداپسندانه است و از افراد كارآمدي كه براي رضاي خدا و خدمت به مردم شريف استان قم تلاش كنند، بهره خواهم گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٢, ١٩:٠٣

   

پر مبحث ترین ها