سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در دیدار معاون اول رئیس جمهور با مراجع تقلید عنوان شد:

حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه دولت تاکنون اقدامات خوبی انجام داده و امید را در دل مردم ایجاد کرده است، گفت: مشکلاتی از گذشته تا زمان روی کارآمدن دولت یازدهم وجود داشته و این دولت میراث دار مشکلات گذشته است، بنابراین همه باید تلاش کنند که این مشکلات را برطرف کنند.
مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم در دیدار اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با ایشان، بار دیگر حمایت قاطع خود را از دولت یازدهم و برنامه های آن اعلام کردند.
حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح پنجشنبه در سفر یک روزه به قم بعد از زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (س) و بازدید از طرح توسعه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) با تعدادی از مراجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

جهانگیری را که در این سفر حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی دولت و همچنین عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی همراهی می کردند صبح پنجشنبه با استقبال استاندار معاون سیاسی امنیتی وی وارد قم شدند.
حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه در ابتدای سفر یکروزه خود به شهر مقدس قم به زیارت بارگاه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) رفتند و بعد از زیارت حرم کریمه اهل بیت (س) با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) دیدار کردند و در ادامه نیز به بازدید طرح توسعه ضلع شرقی حرم مطهر پرداختند

در این بازدید مسئولان اجرایی این طرح به تشریح پیشرفت پروژه و همچنین جزئیات اقدامات صورت گرفته پرداختند.

قدردانی آیت الله صافی گلپايگاني از اقدامات دولت
معاون اول رئیس جمهور در ادامه به دیدار آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی رفت.
حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

آيت الله صافي گلپايگاني در اين ديدار گفت: کارهایی که انجام می شود رو به خیر و صلاح است و موفقیت هایی هم داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید سعی کنید در کارهایتان غرض ورزی شخصی نباشد و بگونه ای باشد که رویکرد فعالیت ها و کارها به سمت دین، معنویت و دینداری باشد.

نام و حقیقت دولت یازدهم، روحانی است
معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه سپس با آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی دیدار و گفتگو کردند.
حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار این دیدار اظهار داشت: دولتی که هم اکنون سرکار آمده هم در اسم و هم در واقعیت روحانی است و این امر بسیار مهمی است.

وی ادامه داد: رای دادن مردم به حجت الاسلام روحانی نشان دهنده آن است که هنوز مردم به روحانیت علاقمند هستند.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه دولت تاکنون اقدامات خوبی انجام داده و امید را در دل مردم ایجاد کرده است، گفت: مشکلاتی از گذشته تا زمان روی کارآمدن دولت یازدهم وجود داشته و این دولت میراث دار مشکلات گذشته است، بنابراین همه باید تلاش کنند که این مشکلات را برطرف کنند.

آیت الله مکارم شیرازی خطاب به معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: مسئولان باید مشکلاتی که در کشور وجود دارد را حل کنند تا امیدی که در دل مردم ایجاد شده است روز به روز شکوفاتر شود.

وی عنوان داشت: مردم نیز نباید انتظار داشته باشند که مشکلات یک روزه حل شود، در واقع باید با تدبیر و امید کارها را پیش برد، درعین حال نباید انتظار کارمعجزه آسایی داشت.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با بیان اینکه باید از غرض ورزی پرهیز کرد چرا که دولت با غرض ورزی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، گفت: هم اکنون شاهدیم که با اقدامات کنونی دولت پیشرفت‌های خوبی ایجاد شده است و امید است این برنامه‌ها ادامه یابد، همچنین انتظار می‌رود مجموع برنامه‌ها در راستای تقویت دین داری مردم باشد.

مردم از دولت راضی هستند
جهانگیری در ادامه سفر یکروزه خود به شهر مقدس قم با حضور در دفتر آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی با وی دیدار و گفتگو کرد.
حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

آیت الله نوری همدانی در این دیدار گفت: امروز اتحاد خوبی بین مردم و مسئولان بعد از برگزاری انتخابات بوجود آمده و مجلس و دولت نیز برای حل مشکلات کشور با هم متحد و همراهی دارند.

وی از حضور و اعلام مواضع رئیس جمهور در اجلاس داووس و همچنین اهتمام وی به مبارزه با فقر و رفع مشکلات کشور تقدیر کرد.

این مرجع تقلید تلاش‌های دولت برای برقراری ارتباط با سایر کشور را خوب دانست و افزود: نباید شرایط به سمتی برود که اینگونه تصور شود ما تحقیر شده‌ایم و باید جواب یاوه‌گویی های دشمنان را داد و در مقابل آن سکوت نکرد.

شرایط کشور مطلوب و رو به پیشرفت است
معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه همچنین با آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.
حمایت قاطع مراجع تقلید از دولت یازدهم

آیت الله جوادی آملی در این دیدار با اشاره به برخی مشکلات گذشته کشور افزود: مسایل گذشته را باید فراموش کرد و با توجه به قدرت جوانان کشور رو به آینده حرکت کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور در ریل پیشرفت قرار گرفته است افزود: نباید به این پیشرفت محدود شویم بلکه باید با گسترش علم از استعداد جوانان کشور بهره ببریم.

این مرجع تقلید در پایان تصریح کرد: ما جهانی فکر می‌کنیم و با کسی قهر نیستیم اما ناز کسی را هم نمی‌کشیم. کشور ما دارای امکانات و ظرفیت‌های فراوانی است و امید است با رهبری‌های مقام معظم رهبری حمایت مراجع و همدلی مردم و مسئولان مشکلات مشکل حل شود.

جهانگیری همچنین صبح امروز با آیت الله حسین وحید خراسانی نیز دیدار کرد که این دیدار بدون حضور خبرنگاران انجام گرفت.

در دولت یازدهم کارها حساب شده پیش می رود
معاون اول رئیس جمهور عصر پنجشنبه در ادامه دیدار با مراجع تقلید با آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار گفت: در هشت سال گذشته شرایط کشور آن گونه که باید و شاید مناسب نبود.

وی گفت: در این مدت ما فقط دعا می کردیم و با زبان بی زبانی حرفهایمان را می زدیم ولی الحمدلله با روی کار آمدن دولت یازدهم، برنامه ریزی ها بهتر شده و کارها حساب شده پیش می رود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در هشت سال گذشته ما سختی های زیادی کشیدیم و اکنون نوبت شما دولتمردان است که برای بهبود وضعیت مردم و رفع مشکلات مردم، سختی بکشید و تلاش کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار نگاه ویژه مسوولان به استان قم شد و گفت: دولت باید کمک های خود را بویژه برای اتمام پروژه های عمرانی استان اختصاص دهد و دولتمردان در این مسیر به مسوولان استان کمک کنند.

همچنین اسحاق جهانگیری عصر پنجشنبه با آیت الله جعفر سبحانی و حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی در ایران دیدار کرد.

شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی استان قم از دیگر برنامه های سفر معاون اول رییس جمهور به شهر مقدس قم بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١٧:٠۶

   

پر مبحث ترین ها