سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد:

هشدار نسبت به تکرار فتنه افراطیون 22 بهمن درقم

گاهی در برخورد با این مسائل کندی‌هایی را شاهد هستیم و این روند هم اینگونه توجیه می‌شود که افراد شرکت کننده در این حرکت‌ها پیاده نظام کشور هستند، درحالیکه این تندروی‌ها موجب ناراحتی همه دوستان و دلسوزان نظام و انقلاب شده و خود زمینه‌ای برای سوء استفاده دشمنان می‌شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسببین حادثه 22 بهمن قم باید مجازات شوند، گفت: با توجه به عدم برخورد قاطع با مسببین این حوادث ممکن است چنین حوادثی در شکلی دیگر و در جایی دیگر روی دهد.
آیت‌ا... سید محمدغروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار 19 دی، ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و دعوت از همه مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: بازگویی و بیان دوباره حادثه چندان خوشایند نیست اما به هرحال اتفاقی اینچنین روی داده و موجب شد تا سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در روز پیروزی انقلاب اسلامی و در جوار حرم حضرت معصومه انجام نشود.
وی ادامه داد: بسیاری از بزرگان، علما، عقلا و مردم این حرکت ناشایست محکوم کردند و رهبر معظم انقلاب نیز ضمن انتقاد از اینگونه رویه‌ها خواستار پیگیری مسئولان شدند، به این‌ترتیب برخی از نهادهای نظارتی درکنار مجلس شورای اسلامی در صدد پیگیری این موضوع برآمدند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: تا جایی که بنده اطلاع دارم و ممکن است این اطلاعات درست نباشد اقدام بایسته‌ای در این زمینه صورت نگرفته است، البته شاید ملاحظاتی که گاهی در برخی اتفاقات دیگر انجام می‌شود در این رویداد نیز لحاظ شده باشد در برخی دستگاه‌ها موجب شود مشی تندروی‌ها کنترل نشود و عملا افرادی که باید در این رابطه تنبیه شوند باز هم به گستاخی خود ادامه دهند.
آيت‌ا... غروی با بیان اینکه امیدواریم خطای چنین افرادی به فراموشی سپرده نشود، تاکید کرد: لازم است تا افرادی که در این حادثه ناشایست حضور داشتند مورد بازخواست قرار بگیرند و کسانی که عامل بروز چنین واقعه‌ای بودند نیز مجازات شوند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: گاهی در برخورد با این مسائل کندی‌هایی را شاهد هستیم و این روند هم اینگونه توجیه می‌شود که افراد شرکت کننده در این حرکت‌ها پیاده نظام کشور هستند، درحالیکه این تندروی‌ها موجب ناراحتی همه دوستان و دلسوزان نظام و انقلاب شده و خود زمینه‌ای برای سوء استفاده دشمنان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه چنین حرکات تند و افراط گرایانه‌ای برای سایر مسئولان نیز در مکان‌هایی دیگر روی داده است، گفت: اگر در گذشته با این تندروها برخورد شده و سستی نبود چنین رویدادهایی دوباره اتفاق نمی‌افتاد.
غروی ادامه داد: البته که بنده نمی‌دانم امسال هم چنین حرکتی روی خواهد داد یا خیر و بهتر است خودآقایان که در برخی جریانات حضور دارند و توسط برخی نهادها، افراد یا بخشی از برخی مؤسسات حمایت می‌شوند در این زمینه پاسخگو باشند، بنده امیدوارم چنین اتفاقی دیگر تکرار نشود اما با توجه به عدم برخورد قاطع با مسببین این حوادث ممکن است در شکلی دیگر و در جایی دیگر روی دهد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه قطعا حادثه 22 بهمن قم یک حرکت خودجوش نبوده و از قبل برنامه‌ریزی شده و سازمان دهی شده بود، گفت: همه کسانیکه به اسم دلسوزی برای نظام و انقلاب از این حرکات دفاع می‌کنند باید بدانند که در حال حاضر ما تنها به وحدت احتیاج داریم و باید برای تحقق این امر اجازه داد تمام نیروهای انقلابی و دوستدار کشور وارد مراسم‌ها و راهپیمایی‌ها شوند.
غروی با بیان اینکه این حرکت‌های افراطی موجب کاهش انگیزه حضور سایر دوستداران کشوردر عرصه‌های کنونی می‌شود، گفت: اگرچه این توجیهات قابل قبول نیست اما حقیقت این است که چنین رفتارهایی موجب کاهش حضور افراد و نخبگان به دلیل دوری از بی احترامی می‌شود. وی با تاکید براینکه افراط و تفریط از هرگروهی مطرود و نادرست است، گفت: تندروی چه توسط کسانی که دم از سپرکردن سینه برای حفظ نظام و انقلاب می‌زنند و چه افراد دیگرروی دهد قابل قبول نیست و در این شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای تنها نیاز ما تامین وحدت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٢, ١٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها