سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نشریه آلمانی دی ولت:

دیپلماسی معجزه کرد: جنگ با ایران تبدیل به توافق شد

تا چندی قبل، تصور می شد که حمله نظامی تنها راه متوقف‌ کردن برنامه هسته‌ای ایران است، اما اکنون طرفین در حال مذاکره هستند و احتمال می رود این روش نتیجه مثبتی داشته باشد.
نشریه آلمانی دی ولت در مقاله ای تحت عنوان «دیپلماسی معجزه می آفریند» نوشت: تا چندی قبل، تصور می شد که حمله نظامی تنها راه متوقف‌ کردن برنامه هسته‌ای ایران است، اما اکنون طرفین در حال مذاکره هستند و احتمال می رود این روش نتیجه مثبتی داشته باشد.
به گزارش سرویس بین الملل تیک Tik.ir، دیپلماسی حتی در خاورمیانه می‌تواند معجزه کند. تنها چندی پیش بود که به نظر می‌رسید تا چند هفته دیگر حمله پیش گیرانه‌ای علیه تاسیسات هسته ای ایران انجام خواهد شد.
دیپلماسی معجزه کرد: جنگ با ایران تبدیل به توافق شد

امروزه تحولات فراوانی در جریان است. پنج عضو دائم شورای امنیت به همراه آلمان، نه فقط به توافق موقت شش ماهه‌ای با ایران رسیده‌اند، بلکه برای چگونگی دستیابی به موافقت نامه فراگیری مذاکره می کنند.
در چند روز آینده مذاکرات آغاز خواهند شد اما در داخل ایران نیز اختلافات سیاسی وجود دارد، رئیس جمهور و تیم مذاکره ‌کننده وی به سرپرستی ظریف، وزیر امور خارجه در مقابل تندروها ایستاده‌اند. گسیل داشتن ناوهای جنگی به اقیانوس اطلس نوعی روان درمانی برای تندروهای داخلی است نه تهدیدی برای آمریکا.

اما در هیچ کجا به اندازه اسرائیل، برنامه هسته‌ای ایران توجه فراوان و بی‌اعتمادی عمیقی بر نمی‌انگیزد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر تا کنون به طور تغییرناپذیری دیدگاه‌های افراطی خود را حفظ کرده است.
در چند روز آینده، ناظران هسته‌ای سازمان ملل متحد وارد مذاکرات مستقیم با ایران خواهند شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٢, ٠٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها