سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف: مذاکرات مثبت تر از آنچه انتظار داشتم بود

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ١٣:٣۵    نسخه چاپی    
توانایی نظامی و علمی ما ربطی به مذاکرات ندارد و هیچگونه گفتگویی در مورد برچیدن سایت های هسته ای نشد
کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: شروع خوبی داشتیم و باید کارهای تکنیکی را انجام دهیم.
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، کاترین اشتون، پس از پایان این دور از مذاکرات در وین در کنفرانسی خبری در جمع خبرنگاران گفت: خیلی کار برای انجام دادن داریم و آسان نخواهد بود. شروع خوبی داشتیم و باید کارهای تکنیکی را انجام دهیم
ظریف وزیر خارجه کشورمان گفت که دو طرف معتقدند که شروع خوبی بود.
وی افزود: کار زیادی پیش رو داریم اما پیشرفت های خوبی کردیم.

ظریف اضافه کرد: دور بعدی مذاکرات 17 مارس قبل از نوروز در سطح بنده و خانم اشتون خواهد بود.
وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: مذاکرات محدود به مسئله هسته ای خواهد بود.

ظریف بیان داشت: همگی باید تلاش کنیم که این فرصت پیش آمده از دست نرود.
وی افزود: جو مذاکرات مثبت و جدی بود اما مثبت تر از آنچه انتظار داشتم بود البته اختلافاتی وجود داشت اما توافق کردیم که تنها در مورد مساله هسته ای مذاکره کنیم.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: توانایی نظامی و علمی ما ربطی به مذاکرات ندارد و هیچگونه گفتگویی در مورد برچیدن سایت های هسته ای نشد.
ظریف با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی در چندین ماه گذشته گفت: ما توافق کردیم که هیچ کس طرف دیگری را با ادعاهای جدید غافلگیر نکند.

وی اضافه کرد: لفاظی های آمریکا در چنید ماه گذشته کمک کننده نبود و حتی باعث تشدید بی اعتمادی شد، ما امیدواریم که آنها توافق را به آرام کردن گروه های فشار ترجیح دهند.
وزیر خارجه کشورمان گفت: در این مذاکرات همچنین درمورد چارچوبی که برای رسیدن به راه حل نهایی به ما کمک کند توافق کردیم در همین رابطه متخصصان فنی در ماه مارس با یکدیگر ملاقات می کنند و ما و خانم اشتون نیز در روز 17 مارس قبل از فرارسیدن نوروز جلسه بعدی را خواهیم داشت.
علی عروضی خبرنگار ان بی سی با اشاره به سخنان کوتاه وزیر خراجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشت: ظریف و اشتون کوتاه ترین کنفرانس خبری را در تاریخ دیپلماسی برگزار کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ١٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها