سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزنامه روسی:

روزنامه روسی:هم سانتریفیوژها می چرخند و هم زندگی مردم

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١٢:١٩    نسخه چاپی    
این کشور قراردادهای تجاری را یکی پس از دیگری امضا می کند. منصور موذنی، سرپرست معاونت بین الملل وزارت نفت ایران، خبر داده که بعد از عقد قرارداد ژنو، چندین شرکت بین المللی نفتی علاقه مند به «طلای سیاه» ایران، روند مذاکرات پیرامون امضای قراردادهای چندین میلیاردی را آغاز کرده اند.
روزنامه روسی تسنتر آزیا نوشت: بار دیگر، نمایندگان ایران و شش قدرت جهانی پشت میز مذاکرات نشستند تا مساله برنامه هسته ای این کشور را بررسی کنند. در حال حاضر، از تلاش برای دستیابی به توافق نامه دائمی سخن در میان است. قرارداد با عنوان «گام نخست» که در ماه نوامبر سال گذشته در ژنو امضا شد، به اجرا درآمده است. این تصور مطرح است که تمامی طرفین از این قرارداد راضی هستند. شاید هم بیش از حد راضی. می گویند اشتها به وقت صرف غذا، زیاد می شود. اما، از قرائن چنین بر می آید که این بار، اوضاع به گونه دیگری خواهد بود.

به گزارش سرویس بین الملل تیک Tik.ir، با اوضاع و احوال جدید، آیا ایران منزوی است؟ خیر. در حال حاضر، هیات هایی از تمامی نقاط جهان به ایران سفر می کنند تا دست روحانی را بفشارند و به سخنان مقامات ایرانی گوش فرا دهند. حتی امریکایی ها نیز به دنبال رهبران ایرانی می دوند.

ایران غنی از نفت است. این کشور قراردادهای تجاری را یکی پس از دیگری امضا می کند. منصور موذنی، سرپرست معاونت بین الملل وزارت نفت ایران، خبر داده که بعد از عقد قرارداد ژنو، چندین شرکت بین المللی نفتی علاقه مند به «طلای سیاه» ایران، روند مذاکرات پیرامون امضای قراردادهای چندین میلیاردی را آغاز کرده اند.
بعد از امضای قرارداد ژنو، ایران حق عقد قرارداد با چین، ترکیه، هند، تایوان، ژاپن و کره جنوبی را به دست آورده است. روسیه نیز با بی اعتنائی به تحریم ها و اعتراضات کشورهای غربی، قصد دارد توافق نامه تجاری با تهران امضا کند.

اقتصاد ایران که دچار افت شده بود، ثبات یافته است. صندوق بین المللی پول انتظار دارد که در سال های 2015 – 2014 میلادی، اقتصاد ایران 2 درصد رشد پیدا کند. دولت روحانی موفق شد تورم را مهار کند. گردشگران خارجی مجددا برای بازدید از آثار باستانی به این کشور سفر می کنند. افزون بر آن، هیاتی متشکل از 100 تاجر فرانسوی با وجود مخالفت های دولت فرانسه، با هدف بررسی سرمایه گذاری های احتمالی به تهران سفر کرده اند. ایران بعد از ده سال افت اقتصادی، در نهایت می تواند نفسی راحت بکشد.
اوضاع کنونی بر وفق مراد جمهوری اسلامی ایران است. سانتریفیوژها می چرخند و اوضاع اقتصادی بهبود یافته و ایران به عرصه بین المللی بازگشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١٢:١٩

   

پر مبحث ترین ها