سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحاني: تمام حقوق اصلی ملت بايد در توافق نهايي حفظ شود

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١٨:٣٢    نسخه چاپی    
رییس جمهوری با بیان اینکه مصمم به دستیابی به توافق جامع و نهایی هستیم، گفت: امیدواریم طرف مقابل نیز به گونه‌ای عمل کند که اولین قدم اعتماد بین ایران و غرب پدید آید.
رئيس جمهور كشورمان با بيان اينكه فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران شفاف و زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است، گفت: ما در پی آن هستیم که در توافق نهایی، تمام حقوق اصلی ملت ما حفظ شود.
روحاني: تمام حقوق اصلی ملت بايد در توافق نهايي حفظ شود

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در دیدارِ معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک روابط دو کشور را تاریخی و مثبت ارزیابی کرد و گفت: بلژیک باید نقش بیشتری در توسعه مناسبات ایران با اتحادیه اروپا ایفا کند.

وي با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مرکزی برای صلح و ثبات در منطقه است، تصریح کرد: ایران و اتحادیه اروپایی می‌توانند در خصوص مسائل منطقه‌ای و جهانی همکاری کنند.

رییس‌جمهوری افزود: تحریم‌ها و بخصوص تحریم‌های یکجانبه، نقض حقوق بشر و بر ضد منافع مردم است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ایران پیشنهاد دهنده خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است، تأکید کرد: فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران شفاف و زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و ما در پی آن هستیم که در توافق نهایی، تمام حقوق اصلی ملت ما حفظ شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه مصمم به دستیابی به توافق جامع و نهایی هستیم، گفت: امیدواریم طرف مقابل نیز به گونه‌ای عمل کند که اولین قدم اعتماد بین ایران و غرب پدید آید.

رییس جمهوری با بیان اینکه اروپا و منطقه ما از تروریسم و افراطی‌گری رنج می‌برد، گفت: تصویب طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مقابله با افراطی‌گری و خشونت، زمینه‌ها برای مبارزه با این مشکلات را فراهم می‌کند و ما حاضریم در زمینه مبارزه با تروریسم و خشونت با اتحادیه اروپایی تعامل کنیم.

دکتر روحانی درباره تحولات سوریه نیز گفت: ما آمادگی داریم در زمینه کمک‌های انسان دوستانه به مردم سوریه با کشورهای اروپایی همکاری کنیم.

«دیدیه ریندرز»، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور، گفت:: امیدواریم با دستیابی به توافق جامع رشد اقتصادی ایران توسعه یابد و روابط عادی اقتصادی میان ایران و اروپا ایجاد شود.

همچنين امروز سفير سنگاپور با رئيس جمهور ديدار كرد و سفراي جديد آلباني، اكرديته بروندي، اکردیته اسلوونی و فيجي بنيز ضمن ديدار و گفتگو با دكتر روحاني استوارنامه خود را تقدیم رئيس جمهور كشورمان کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١٨:٣٢

   

پر مبحث ترین ها