سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اغتشاش در سخنرانی آیت الله هاشمی در کیش/ فرماندار و بخشدار برکنار شدند

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩٣, ٠١:١١    نسخه چاپی    
فرماندار بندر لنگه یکی از نیروهای هوادار مجموعه رایحه خوش خدمت ائتلاف حامی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت است که با وجود گذشت بیش از 6 ماه از آغاز بکار دولت جدید، همچنان در این سمت باقی مانده بود.
سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در یکی از مساجد جزیره کیش با انتقادات و اعتراضات شماری از حاضران به اغتشاش کشیده شد و ناتمام ماند.

یک منبع آگاه در گفتگو با عصر ایران گفت: به هنگام سخنرانی آیت الله هاشمی، شماری از حاضران که به جهت گیری های سیاسی خاص معروف بودند؛ با سرو صدا و فریاد مانع از ادامه سخنرانی شدند.

به دنبال اغتشاش در سخنرانی عصر سه شنبه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جزیره کیش، "جاسم جادری" استاندار هرمزگان نیز مسعود قانعی فرد فرماندار بندرلنگه و محمدحسین حسن بیگی بخشدار کیش را برکنار کرد.

استاندار هرمزگان علاوه بر این افراد، رئیس دفتر خود را نیز برکنار کرده است.

کیش گرچه منطقه آزاد است اما براساس تقسیمات کشوری یکی از بخش های فرمانداری شهرستان بندرلنگه به شمار می رود.

فرماندار بندر لنگه یکی از نیروهای هوادار مجموعه رایحه خوش خدمت ائتلاف حامی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت است که با وجود گذشت بیش از 6 ماه از آغاز بکار دولت جدید، همچنان در این سمت باقی مانده بود.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود اضافه کرد: استاندار هرمزگان در واکنش به این حادثه، شمار دیگری از مقامات از جمله رئیس دفتر خود را نیز برکنار کرده است.

آیت الله هاشمی به رسم هر ساله به کیش سفر کرده و از روز سوم فروردین وارد جزیره شده است. البته سفرهای نوروزی هاشمی به کیش در چند سال اخیر در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد به دلیل عدم همکاری و کارشکنی مدیران محلی جزیره، انجام نشده بود.

سفر امسال آیت الله هاشمی به کیش نخستین سفر وی به این جزیره پس از چند سال به شمار می رود.

قرار ندادن مکان استقرار و تعداد مناسب خودرو و عدم همکاری با تیم تشریفات و حفاظتی آیت الله هاشمی از جمله اقدامات مدیران محلی کیش در چند سال اخیر برای جلوگیری از سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جزیره بود.

واکنش استانداری هرمزگان

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان گفت: اظهار نظر برخی از سایت ها مبنی بر برکناری فرماندار بندرلنگه را بخاطر اغتشاش در سخنرانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در کیش را قویا تکذیب می کنیم.

به گزارش مهر، مسعود پاکزاد افزود: ایجاد فرافکنی در چنین روزهایی که استاندار هرمزگان مشغول مدیریت و اسکان و بهداشت مسافران ایران اسلامی در هرمزگان و کیش است، را نمی توان دلسوزانه و از روی حسن نیت نامید و حضور استاندار محترم هرمزگان و برکناری فرماندار بندرلنگه بخاطر ایجاد حواشی در کیش را تکذیب کرده و آن را بدلیل برخی تخلفات و رفتارهای خارج از قاعده و قانون دانسته که با خویشتنداری دکتر جادری در روز نخست کاری سال 93 انجام شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩٣, ٠١:١١

   

پر مبحث ترین ها