سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشمی‌رفسنجانی:

اقلیت افراطی با سوء استفاده از مفاهیم مقدس درپی تامین اهداف باندی است

اقلیتی افراطی همیشه فرصت‌طلبی می‌کنند و می‌خواهند با سوء استفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقلیتی افراطی همیشه فرصت طلبی می کنند و می خواهند با سوء استفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین کنند.

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در دو دیدار جداگانه با مسئولان استان قزوین و مسئولان سازمان ثبت احوال کشور، تلاش برای پیشرفت کشور و تسهیل امور مربوط به مردم را ضروری دانست و گفت: هر وقت که نظام برای تقویت جایگاه خویش فراخوان می‌دهد، مردم با شوق و اشتیاق می‌آیند و دفاع از انقلاب اسلامی را وظیفه خود می‌دانند.

وی با تأکید بر اصالت تفکر اسلامی و مقبولیت آن نزد اکثریت جامعه، گفت: اقلیتی افراطی همیشه فرصت‌طلبی می‌کنند و می‌خواهند با سوء استفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری تندروی‌هایی که از اوایل انقلاب تاکنون انجام می‌شود، گفت: افراط و تفریط وجه مشترک افکار و رفتار آنهاست که در همه جناح وجود دارند.

هاشمی‌رفسنجانی بحث صدور انقلاب را مصداقی برای فهم نادرست افراطیون از شعارهای جامعه دانست و گفت: منظور تسخیر کشورها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود، بلکه می‌گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می‌دانیم که با عملکرد درست دل‌ها را تسخیر می‌کند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اهداف تأسیس دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره)، گفت: هر یک از دانشجویان خارجی آن دانشگاه می‌توانستند سفیر تمدن ایران و فرهنگ اسلامی در کشورهای خود باشند که متأسفانه این مهم به دلایل روشن و قابل حل محقق نشده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اظهار تشکر مسئولان قزوین که استان شدن آن را هدیه دولت سازندگی به مردم آن خطّه می‌دانستند، گفت: با آگاهی کامل و مشاوره با کارشناسان تشخیص دادیم که قزوین ظرفیت یک استان خوب و موفق را دارد و اعلام رسمی آن حق مردم قزوین بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:١۴

   

پر مبحث ترین ها