سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی:

تعجب آور است این گروه سیاست باز مکار این قدر فراموش کار شده اند

مگر شما در این سال‌های از ابزار تحریم نفت و گاز علیه ملت ایران استفاده سیاسی نکرده‌اید؟
علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز(دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک میلاد حضرت علی(ع) با اشاره به اتفاقات منطقه گفت: امروز آن تیرهای شیطانی در عراق، افغانستان، پاکستان، ‌سوریه و برخی بلاد دیگر اسلامی کاری جز تفرقه و کشتار مسلمانان انجام نمی‌دهند و اقدامات آنان بیشترین بهره را برای قاسطین و سیاست‌بازان مکار جهانی در بر دارد.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر ناکثین و قاسطین امروز جهان با قدرت اقتصادی و شیطنت‌های سیاسی در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و هر روز به بهانه‌ای ماجرایی درست می‌کنند و به خاطر مطامع دنیوی جنگ راه انداخته‌اند و سال‌هاست با مکر سیاسی و رسانه‌ای در مقابل ملت ایران سنگ اندازی کرده، از سلاح انرژی نفت و بانک نیز استفاده نامشروع کرده تا به مقاومت ملت لطمه وارد کنند.

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد: اخیرا معاون رئیس جمهور آمریکا به دولت روسیه و آقای پوتین اخطار نمود که نباید از ابزار انرژی در ماجرای اوکراین استفاده سیاسی کند. واقعا خجالت‌آور است و تعجب‌آور است که این گروه سیاست‌باز مکار این قدر فراموش‌کار شده است؛ مگر شما در این سال‌های از ابزار تحریم نفت و گاز علیه ملت ایران استفاده سیاسی نکرده‌اید؟ پس با چه رو و منطقی نسبت به روسیه موعظه می‌کنید؟

لاریجانی افزود: اگر استفاده ابزاری از انرژی در سیاست را تقبیح می‌کنید که خودتان سال‌هاست با این روش مقابل ملت ایران ایستاده‌اید. آیا اینان قاسطین دنیای مدرن نیستند؟

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: در روزهای اخیر مقامات آمریکایی در زمینه مذاکرات هسته‌ای کم، حرف ناپخته مصرف نکردند و در آشکار و نهان با ژست‌های سیاسی خط و نشان برای حد و حدود فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای کشیدند که تعداد سانتریفیوژها باید در ایران فلان مقدار باشد یا آب سنگین اراک چنین شود یا تحقیق و توسعه فلان محدودیت را پیدا کند.

وی تاکید کرد: ظاهرا قدرت ‌های بزرگ غربی میدان مذاکره هسته‌ای را با شعبده بازی سیاسی عوضی گرفته‌اند. مذاکرات هسته‌ای،‌ مذاکراتی جدی است تا عیار اتهامات واهی شما روشن شود و ملت ایران ارزشی برای اینگونه مانور دروغین شما قائل نیست. ملت ایران طی سال‌های طولانی، ‌مجاهدت و پایداری به چنین دستاوردی ملی رسیده است آن هم در شرایطی که شما قوی‌ترین مقابله را با اراده ملت از خود نشان دادید.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: امروز ملت ایران صاحب فناوری هسته‌ای شده است و این امری نیست که قابل معامله باشد. ایران از مذاکرات هسته‌ای به دنبال روشنگری حق خویش به تمامه است نه دنبال اسباب‌بازی هسته‌ای؛ لذا مذاکره کنندگان ایرانی نمی‌توانند از هیچ یک از حقوق هسته‌ای ایران شامل غنی‌سازی در حد کارخانه غنی‌سازی و تحقیق و توسعه آن هم بدون هیچ محدودیت صرف‌نظر نماید.

لاریجانی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب روز گذشته تاکید فرمودند مبنای توفیق حرکت آتی کشور را در خود‌باوری و تکیه بر دانش و توانمندی‌های داخلی می‌داند که یک نمونه مهم آن در دانش هسته‌ای رخ نموده است و به روشنی اعلام می‌کند که در مذاکرات آینده چارچوب مورد قبول، صیانت از کلیت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و کمیت این فناوری محل چانه‌زنی نیست و تنها خط قرمز در کیفیت فناوری هسته‌ای بر طبق فتوای رهبری تولید سلاح می‌باشد نه چیز دیگر.

در مذاکرات چارچوب مورد قبول، صیانت از کلیت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و کمیت این فناوری محل چانه‌زنی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده صرفا در این محدوده و فقط در موضوع هسته‌ای و نه چیز دیگر می‌توانند مذاکره را ادامه دهند و قدرت‌های غربی بدانند که اگر نسبت به مذاکرات مقدماتی با مسامحه برخورد شد،‌ مذاکرات نهایی محل مسامحه نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مناسبت میلاد حضرت علی(ع) اظهار کرد: جلال‌الدین سیوطی در کتاب خود از جابربن‌عبدالله انصاری نقل می‌کند که روزی در محضر پیامبر(ص) بودیم که علی‌(ع) نیز وارد شد، پیامبر(ص) فرمود: سوگند به کسی که جانم در دست اوست این مرد و شیعیان او در روز قیامت رستگارانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از پیامبر(ص) نقل است که فرمود علی‌ٌ منی و انا من علی، علی از من است و من از علی و جز خودم و علی کسی دیگری نمی‌تواند وظیفه مرا به انجام رساند.

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد: منزلت علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) آنگونه بود که پیامبر(ص) فرمود تو مرا به منزله هارون برای موسی هستی با این تفاوت که پس از من دیگر پیامبری نخواهد بود.

لاریجانی تصریح کرد: با این همه توصیه‌های پیامبر گرامی اسلام علی(ع) با سه دسته در مبارزه بود. اول اصحاب جمل یا ناکثین، پول‌پرستان و طرفداران تبعیض و صاحبان مطامع، دوم اصحاب صفین یا قاسطین که همان سیاست‌بازان مکار بودند که روح تقلب و نفاق در آنها برجسته بود و سوم اصحاب نهروان یا خوارج که مارقین نام گرفتند که با عصبیت‌های ناروا و جهالت‌های خطرناک بزرگترین ضربه را به اسلام زدند که امام علی(ع) درباره آنها فرمود: " چشم این فتنه را من درآوردم، غیر از من احدی جرأت چنین کاری را نداشت."

وی تصریح کرد: پس از آنکه موج دریای تاریکی و شبهه افکنی آنان بالا گرفته بود و هاری آنان فزونی یافت امام علی(ع) خوارج را مردمانی خشن که فاقد اندیشه‌های عالی و احساسات لطیف هستند وصف می‌کند، مردمانی پست و برده صفت و اوباشی که از هر گوشه‌هایی جمع شده‌اند.

لاریجانی اظهار کرد: امروز پیروان اهل بیت و شیعیان علی نیز با این سه گروه مواجه هستند. از یک طرف گروهی از متعصبین خشکه مقدس که در جهان اسلام به شیوه مارقین با همان عصبیت‌های به جان مسلمانان افتادند و با سلاح تکفیر پیوندهای اسلامی را نابود می‌کنند و روحیه مبارزه‌گری خود را به جای طغیان علیه استکبار، استعمار و صهیونیسم به مصاف امت اسلامی کشاندند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمان علی(ع) نیز مارقین از سلاح تکفیر بهره می‌جستند و حتی علی(ع) را تکفیر کردند. امام درباره این گروه فرمود: "همانا بدترین مردم هستید. شما تیرهایی هستید در دست شیطان که از وجود پلید شما برای زدن نشانه خود استفاده می‌کند و به وسیله شما مردم را در حیرت، تردید و گمراهی می‌افکنند."

لاریجانی خاطر نشان کرد: آیا تکفیریون امروز همان ماموریت مارقین را ندارند که جان و عِرض و آبروی مسلمانان را نشانه رفته‌اند و چه خوب امام علی(ع) آنان را ترسیم نمود که تیرهایی هستند در دست شیطان.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود اظهار کرد: اکنون که در آستانه ایام اعتکاف قرار داریم این دوره، دوره پالایش روح و روان در ماه رجب بوده و الحمدالله این سنت حسنه در سال‌های اخیر در ملت ما فراگیر شده است. از خداوند متعال می‌خواهیم نیایش‌های ملت ما به خصوص جوانان را اجابت فرماید.
منبع: ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها