سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اقتصاد ما سالم نیست

لاریجانی:در شرایط کنونی نیاز به وحدت درونی داریم

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه ما بدنبال صورت بزک کرده برای مسئله هسته ای نبوده و نیستیم گفت: در شرایط کنونی نیاز به وحدت درونی داریم و باید تولید در کشور به جریان بیفتد و مسائل حاشیه ای نباید تبدیل به متن شود.
رئیس مجلس با تاکید بر اینکه بدنبال صورت بزک کرده ای برای مسئله هسته ای نیستیم گفت: غربی ها گمان می کنند ایران یک کار شماتیک از انرژی هسته ای دنبال می کند و این یک اشتباه محاسباتی است و ما با یک امر واقعی طرف هستیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با کارکنان مرد مجلس شورای اسلامی با تبریک ولادت امام علی (ع) و با بیان اینکه شخصیت امام علی از بین نرفتنی است گفت: ما ایرانیان افتخار می کنیم پیرو این امام هستیم و یکی از مشکلات دنیای امروز این است که نمی توان چنین شخصیت هایی را توصیف کرد و درک دنیویان برای همین امور دنیوی است و چنین امام هایی را درک نمی کنند.
لاریجانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در روز گذشته گفت: دنیای امروز نیازمند وحدت است. کسانی که بازی جدیدی را راه انداخته اند تیر شیطان هستند و هدفشان امت اسلام است و البته موفق نمی شوند.

وی با اشاره به اینکه شرایط کشور شرایط حساس و پیچیده ای است گفت: هم در حوزه اقتصاد این پیچیدگی را می بینیم که بیکاری، تورم و فقر وجود دارد و این تورم فقر را ایجاد می کند. میزان بالای تورم نشان از این دارد که اقتصاد ما اقتصاد سالمی نیست. در یک اقتصاد ناسالم تورم ایجاد می شود.

لاریجانی با یادآوری مسائل حوزه بین الملل تاکید کرد: از طرفی در صحنه بین الملل مصاف ساده ای نداریم و راه بسیار پیچیده ای است. صحبت های غربی ها در چند روز گذشته نشان داد آنها طور دیگری فکر می کنند و حدس می زنیم آنها فکر می کنند ایران یک کار شماتیک را از انرژی هسته ای دنبال می کند و این یک اشتباه محاسباتی است و ما با یک امر واقعی طرف هستیم و برای انرژی هسته ای بسیار تلاش کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید در مقابل این گروهها پایدار و صبور بود و نباید مقابله به مثل کرد، تصریح کرد: باید راه امام علی را در صبر و روشنگری ادامه داد. همین مسائل در جامعه ما نیز وجود دارند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه ما بدنبال صورت بزک کرده برای مسئله هسته ای نبوده و نیستیم گفت: در شرایط کنونی نیاز به وحدت درونی داریم و باید تولید در کشور به جریان بیفتد و مسائل حاشیه ای نباید تبدیل به متن شود.

وی افزود: یک وظیفه مهم در داخل توجه تمامی حواس و سرمایه برای تولید داخلی است و اینکه از نظر سیاسی چالشی بوجود نیاید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ١۴:٢٢

   

پر مبحث ترین ها