سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رهبر معظم انقلاب: مشارکت مردم موجب شکوفایی و رشد کار می‌شود

این نکته ی بسیار مهمّی است که مردم با انگیزه خدمت و انجام کار خوب، هر جایی که احساس کنند لازم است، ابایی از مشارکت و حضور فعال ندارند.
عصر شنبه در جشنواره استانی خیرین مدرسه ساز استان تهران در مرکز همایشهای بین المللی سازمان صداوسیما، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز ایران که در تاریخ 15 اردیبهشت 1393 مطرح شده بود، منتشر شد.

به گزارش روزنو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، وجود مجموعه ی خیّرین مدرسه ساز در کشور را از پدیده های مبارکِ انقلاب اسلامی خواندند و با اشاره به احساس تکلیف مردم برای مشارکت در فعالیتهای خیرخواهانه، خاطر نشان کردند: این نکته ی بسیار مهمّی است که مردم با انگیزه خدمت و انجام کار خوب، هر جایی که احساس کنند لازم است، ابایی از مشارکت و حضور فعال ندارند.

ایشان افزودند: در هرجایی که توانستیم خوبیِ یک کار و درستیِ یک راه را نشان بدهیم، بدون اینکه خواسته شده باشد، مردم در آن کار مشارکت کردند که از نمونه های آن می توان به دوره دفاع مقدّس اشاره کرد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند:توجّه مردم به امر مدرسه سازی نشان دهنده ی درک درست جامعه از اهمّّیت تعلیم فرزندان است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه در هر کاری که مسئولان و مدیران اصلی کشور امور را به مردم محوّل کردند، کار موفّق شد و پیشرفت کرد، افزوند: این یک تجربه است که وقتی کار به نیروی عظیم و بی پایانِ مردم واگذار شد آن کار شکوفا می شود و رشد پیدا میکند.

رهبر انقلاب در ارتباط با امر حسنه ی مدرسه سازی سه توصیه نیز داشتند.

اولین توصیه اینکه؛کسانی که خود را درگیر حسنه ی بزرگ مدرسه سازی کرده اند این کار را به عنوان صدقه جاریه،با شوق و رغبت و انگیزه ادامه دهند.

دومین توصیه ایشان به رسانه ها بویژه صدا و سیما بود که لازم است به افکار عمومی وجودِ یک چنین کار مهمی را معرفی کنند.

و توصیه ی پایانی رهبر معظم انقلاب نیز ضرورت همکاری وزارت آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز و توجه به مسأله مقاوم سازی مدارس بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها