سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حزب‌الله لبنان خواهان همبستگی جهانی با مردم فلسطین شد

در این بیانیه آمده است که این جنایت‌های اسرائیل که علیه مردم فلسطین در قدس و در کرانه باختری و در نوار غزه رخ می‌دهد ادامه جنایت‌هایی است که از زمان غصب فلسطین هیچ‌گاه متوقف نشده است و هربار این جنایت‌ها نسبت به دفعات شدیدتر می‌شود
در پی تشدید اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، حزب‌الله لبنان خواهان هم‌بستگی امت اسلامی با مردم فلسطین شد و از کشورهای عربی خواست تا در کنار مردم فلسطین قرار گیرند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار وابسته به حزب الله لبنان، در بیانیه‌ ی حزب الله آمده است: ساعتی نمی‌گذرد مگر این که مردم فلسطین در آن در آماج تجاوزهای جدید اسرائیل قرار می‌گیرند. هربار شخصی بی‌گناه توسط شهرک‌نشین‌ها کشته می‌شود و علاوه بر آن حملات اسرائیل ادامه دارد و سرکوبگری‌های شدیدی علیه مردم فلسطین صورت می‌گیرد اما مردم فلسطین به پایداری خود علیه اسرائیل ادامه می‌دهند و با دست‌ها و خون خود اعلام می‌کنند که بر پایداری‌شان اصرار دارند و با هرگونه تلاش برای به زانو نشاندنشان مخالف هستند.

در این بیانیه آمده است که این جنایت‌های اسرائیل که علیه مردم فلسطین در قدس و در کرانه باختری و در نوار غزه رخ می‌دهد ادامه جنایت‌هایی است که از زمان غصب فلسطین هیچ‌گاه متوقف نشده است و هربار این جنایت‌ها نسبت به دفعات شدیدتر می‌شود.

حزب الله اعلام کرد، در مقابل، مردم فلسطین سربلند و با دست‌های خالی ایستاده‌اند چرا که به عادلانه بودن مسأله خود و به سنگ و به سلاح محدود ایمان دارند تا به جهانیان نشان دهند که شایسته زندگی کریمانه هستند و بر حق خود که جنایت‌ها و گذر زمان آن را از بین نخواهد برد، پافشاری می‌کنند.

حزب‌الله جانفشانی‌های مردم فلسطین و صبر و ثبات آن‌ها بر مواضع خود را ستود و تاکید کرد که آن‌ها حق مقاومت و جهاد برای آزادسازی سرزمین خود و بازپس‌گیری تمام حقوق خود را دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است، این مسأله باعث تعجب است که کشورهای عربی و جامعه بین‌المللی نسبت به جنایت‌های اسرائیل سکوت اختیار کرده و در حالی که نظام‌های عرب به مسائل اختلاف‌برانگیز سرگرم هستند، از مسأله مرکزی امت عربی و اسلامی که همان مساله ملت مظلوم فلسطین است، منحرف می‌شوند.

حزب‌الله خواهان هم‌بستگی گسترده با مردم فلسطین در رنج‌های دنباله‌دار و روزافزون‌شان شده و از ملت‌های عرب خواست تا با تمام توان در کنار ملت مقاوم فلسطین بایستند و هرگونه حمایتی به این ملت ارائه دهند؛ چرا که ملت فلسطین در جنگ خود از همگان دفاع و با صهیونیست‌هایی مقابله می‌کند.

منبع: ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها