سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بان کي مون:

خشونت هاي غزه بايد همين حالا متوقف شود/ 100،000 آواره در غزه، تا این لحظه!

از همه طرف های درگیری می خواهم بدون قید و شرط خشونت را متوقف کنند و به گفتگو بازگردند.
تصاویر پخش شده از حمله رژیم صهیونیستی به ساکنان غزه و کشتار غیر نظامیان از جمله کودکان، خشم مردم فلسطین را بر انگیخته است.

به گزارش انتخاب، حمله اسراییل به غزه در حالی چهاردهمین روز خود را پشت سر گذاشت که شمار کشته شدگان فلسطینی از مرز پانصد نفر گذشت.

تصاویر پخش شده از کشته شدن ساکنان غزه خشم فلسطینی ها را برانگیخته است.

یک فلسطینی می گوید: پس از انفجار بلافاصله شروع به دویدن کردم. به سمت منزل برادرم دویدم. جسد همه اعضای خانواده برادرم در وسط خانه افتاده بود. همه آنها کشته شده بودند. ده نفر از اعضای یک خانواده.

در ادامه این گزارش آمده است، اسراییل اعلام کرده است تا تخریب کامل تونل های زیرزمینی حماس به عملیات خود ادامه می دهد اما دسترسی به این هدف بسیار دشوار است زیرا نمی توان از کشته شدن غیر نظامیان که بیشتر آنان زنان و کودکان هستند، جلوگیری کرد.

بان کي مون : خشونت هاي غزه بايد همين حالا متوقف شود

دبیرکل سازمان ملل دوشنبه در کنفرانس خبری در قاهره ، توقف فوری درگیری های شدید غزه و سرزمین های اشغالی را خواستار شد.

«بان کی مون» که به منظور تلاش برای انعقاد توافقنامه آتش بس به مصر سفر کرده است در این کنفرانس خبری گفت: «خشونت باید متوقف شود ، این خشونت باید همین حالا متوقف شود.»

دبیرکل سازمان ملل در ادامه افزود: «از همه طرف های درگیری می خواهم بدون قید و شرط خشونت را متوقف کنند و به گفتگو بازگردند.»

مصر طرح آتش بسی را پیشنهاد کرده که اسرائیل آن را پذیرفته ، اما حماس آن را رد کرده است و خواستار تضمین هایی شده است که به محاصره این منطقه پایان داده شود.

سازمان ملل : شمار آوارگان فلسطيني در غزه به 100 هزار نفر رسيده است

یکی از نهادهای وابسته به سازمان ملل دوشنبه اعلام کرد شمار فلسطینی هایی که در نتیجه تهاجم دو هفته ای اسرائیل به غزه از خانه های خود آواره شده و به دنبال محلی امن برای اسکان هستند، به بیش از 100 هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش «انتخاب» ، «کریستفر گانس» سخنگوی سازمان امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل (آنروا) با اشاره به افزایش تعداد آوارگان گفت: « این برهه ای حساس برای «آنروا» است به طوری که اکنون آمار افرادی که به ما پناه آورده اند، در مقایسه با حمله 2009 به غزه ، بیش از دو برابر است و به بیش از 100 هزار نفر افزایش یافته است.»

آنروا اعلام کرد با موج گسترده حملات هوایی و شلیک گلوله های تانک و توپخانه اسرائیل به خانه ها ، ادارات و دیگر اهداف در غزه ، 69 محل اسکان ویژه آوارگان را در منطقه جنگ زده نوار غزه راه اندازی کرده است تا بتواند جوابگوی تعداد روز افزون آوارگان باشد.

درگیری های غزه ، خونین ترین خشونت ها در این منطقه از زمان حمله اسرائیل به غزه در دسامبر 2009 تا ژانویه 2010 است که طی آن بیش از 570 فلسطینی و 27 اسرائیلی از جمله دو غیرنظامی کشته شدند.

شمار تلفات و همچنین آمار افراد بی خانمان از زمان آغاز تهاجم زمینی پنجشنبه شب اسرائیل به نوار غزه پس از 10 روز حملات هوایی و دریایی ، به شدت افزایش یافته است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها