سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی در جمع راهپیمایان قدس:

بحران‌‌سازی در کشورهای اسلامی زمینه‌ساز جنایت‌های اسرائیل

بروز شده : ٣-٠۵-١٣٩٣, ١۶:۴٨    نسخه چاپی    
لاریجانی با اظهار تاسف از رفتار دبیرکل سازمان ملل و اظهار همدردی وی با مردم اسرائیل و دم نزدن از مظلومیت فلسطین گفت: عوامل متعددی باعث شد تا اسرائیل در این زمان دست به جنایت های وقحانه ای بزند
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحران های دست ساز در کشورهای اسلامی و شرایط بر هم ریخته منطقه زمینه ساز جنایت های اسرائیل شده است، گفت: ادعای دموکراسی برخی کشورها برای حمایت از غزه خنده‌دار و باورنکردنی است.

به گزارش خبرنگار مهر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش ازظهر امروز در جمع راهپیمایان کرجی ضمن تقدیر از حضور با شکوه و بی‌نظیر مردم در راهپیمایی روز قدس با اشاره به پیشینه تاریخ تشکیل رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: عواملی از جمله کشتار یهود در آلمان و سرقت اموال یهود در سوئیس سوژه‌ای شد تا دولت انگلیس و وزیر خارجه انگلیس که سرپرستی مردم فلسطین را در آن زمان برعهده داشته است برای بوجود آمدن وطنی برای یهودیان وارد عمل شوند که این اقدام اجحاف علنی در حق مردم فلسطین بود.

وی ادامه داد: نکته مهم اینجاست که کدامیک از ادیان دیگر این ادعا را دارند که باید تمامی اعضای یک دین برای خود وطنی مستقل داشته باشند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه این اقدامات بحث دین یهود نیست و باید حادثه‌ای بوجود می‌آمد برای دفاع از صهیونیست ها، اظهار داشت: صهیونیست‌ها بدنبال ایجاد زمینه ای بودند تا در خاورمیانه دست به اقدامات از پیش تعیین شده خود بزنند.

رئیس مجلس افزود: پس از حمایت های انگلیس جایگزینی های یهود آغاز و این گروه اقدام به خرید زمین های فلسطینی کردند و در سال 1948 تشکیل دولت صهیونیستی اسرائیل را به طور علنی اعلام و حتی با دو بخشی شدن سرزمین فلسطین برای اسکان یهودیان و فلسطینیان مخالفت کردند.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی در خصوص دفاع از حقوق مردم فلسطین گفت: اینکه امام خمینی همیشه نسبت به جریان صهیونیست اعلام خطر می کردند به دلیل درک دقیق و درست ایشان از پیشینه ماجرای فلسطین و صهیونیست است و ایشان همیشه بر حمایت از مردم بی پناه لبنان و فلسطین در برابر اسرائیل تاکید داشتند و بر تمامی مسلمانان واجب است تا برای دفاع از فلسطین و نابودی اسرائیل بپا خیزند.

نحوه بوجود آمدن رژیم صهیونیستی با ادعای آنها سازگار نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه امام خمینی از ابتدای حضورشان در صحنه های سیاسی نسبت به مسئله اسرائیل حساسیت نشان می‌دادند این بود که نحوه بوجود آمدن رژیم صهیونیستی با ادعای آنها سازگار نیست.

لاریجانی با بیان اینکه ورود انگلیسی‌ها برای حمایت از اسرائیل و برطرف کردن نگرانی یهود توطئه ای بود برای گسترش فعالیت های اسرائیلی در سرزمین فلسطین، افزود: تئوری از نیل تا فرات واقعیت است و دو خط آبی رنگ بر روی پرچم اسرائیل نشان از وجود دو رود برای تحقق این تئوری است که اسرائیل برای تحقق آن بسیار تلاش کرد.

وی ادامه داد: اگر دفاع مردم ایران و بیداری اسلامی در بین مسلمانان و همچنین قدرت فلسطینیان در مقاومت در برابر اسرائیل وجود نداشت شاهد این بودیم که بسیاری از کشورهای اسلامی، امروز به دست اسرائیل اداره می شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قبل از تشکیل انقلاب اسلامی، اسرائیل در منطقه حاکم بود و بسیاری از کشورها در جنگ به صورت علنی از اسرائیل حمایت می کردند و حتی ارائه طرح های صلح هم به نفع اسرائیل رای می دادند.

وی با بیان اینکه آوارگی مردم مظلوم فلسطین 60 سال است به طول انجامیده، گفت: نقطه تمرکز دشمن در کرانه باختری و باریکه غزه با 1.5 میلیون جمعیت است که هر دو سال یکبار شاهد وقوع جنگ هایی در این مناطق هستیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ 33 روزه حمله اسرائیل به لبنان که شکست مفتضحانه ای را برای اسرائیل به همراه داشت پس از دو سال اسرائیل وارد جنگ 22 روزه بر علیه مقاومت شد که به دلیل روحیه مقاومت مردم این کشور این جنگ نیز با شکست اسرائیل به اتمام رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جنگ 22 روزه تنها ایران و سوریه به مقاومت کمک کردند اما با شکست اسرائیل در این جنگ ها طی دو سال بعد اسرائیل جنگی 8 روزه را به راه انداخت و در این جنگ از تمامی امکانات و تجهیزات خود علیه مردم مظلوم فلسطین استفاده کرد اما با امکاناتی که در اختیار مقاومت قرار گرفت شکستی دیگر برای رژیم صهیونیستی رقم خورد و اسرائیل از شکست شوکه شد.

وی گفت: جنگ اخیر سومین جنگ اسرائیل علیه مردم غزه است که دقیقا به فاصله دو سال از جنگ 8 روزه رخ داده و متاسفانه کشته و زخمی بسیاری بر جای گذاشته است.

لاریجانی افزود: خباثت های اسرائیل در این جنگ بیش از سایر جنگ هاست. آنها به طرز وقیحانه ای بمباران بخش های مسکونی و بیمارستانها و همچنین مدارس را اعلام می کنند و نخست وزیر بی حیای رژیم صهیونیستی از اعلام این جنایات باکی ندارد.

اعلام جنایت‌های اسرائیل بی حیایی سیاسی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امر بی سابقه در اعلام علنی برای جنایت های اسرائیل است و این بی حیایی سیاسی است که در عرصه بین الملل این جنایات با صراحت اعلام می شود.

لاریجانی با اظهار تاسف از رفتار دبیرکل سازمان ملل و اظهار همدردی وی با مردم اسرائیل و دم نزدن از مظلومیت فلسطین گفت: عوامل متعددی باعث شد تا اسرائیل در این زمان دست به جنایت های وقحانه ای بزند.

وی با برشمردن این عوامل اعلام کرد: شرایط در هم ریخته منطقه و بحران های داخلی کشورهای اسلامی موجب شد وسوسه ای برای اسرائیل بوجود آید و از این موقعیت برای اهداف خود استفاده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از سه سال است که سوریه را درگیر یک بحران درونی دست ساز کرده اند در حالی که سوریه کشوری پیشرو در مبارزه با صهیونیست و تنها کشور مسلمان بود که در جنگ 33 روزه به مقاومت کمک کرد.

لاریجانی گفت: رقابت های بیجا و هوسران برخی کشورهای اسلامی نکته دومی بود که لاریجانی به آن اشاره کرد و گفت: برخی این روزها می گویند نگران وضع مردم فلسطین هستند اما چه کسی موجب شد اسرائیل تا این حد پیشرفت کند. عیب است برای کشورهای مسلمان که دامن بزنند بر جنایت های فلسطین و بر روی آتش این بحران بنزین بریزند.

وی ادعای دموکراسی برخی کشورهای مسلمان و اسلامی را خنده دار خواند و افزود: ادعای این کشورها باورنکردنی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نکته دیگری در خصوص جنایات اسرائیل گفت: درگیری های تروریستی در داخل امت اسلامی و نوع جدید آن در عراق یعنی تشکیل گروه داعش عامل دیگری بر جنایات اسرائیل است.

لاریجانی افزود: اصل فکر آشتی ملی در بین گروههای فلسطینی امری صحیح بود اما اسرائیل در صدد بر هم زدن آن شد و همه این عوامل فرصتی بود برای اسرائیل تا جنایاتش را بر علیه مردم مظلوم فلسطین گسترش دهد.

وی تاکید کرد: کشورهایی که در این ماجرا برای اسرائیل ایجاد وسوسه کردند باید از این ماجرا پند بگیرند اینکه مقام معظم رهبری فرمودند برخی نادانی های بوجود آمده در منطقه باید تبدیل به وحدت برای حمایت از مردم فلسطین شود باید جامه عمل پوشانده شود.

خشونت های اسرائیل آبرویش را در دنیا برد

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جنایت های اسرائیل خسارت ها و تلفات فراوانی را در غزه بوجود آورد اما خشونت این رژیم غاصب علیه مردم مظلوم فلسطین آبرویش را در دنیا برد و در حال حاضر بسیاری از کشورها، اسرائیل را به عنوان یک رژیم یاغی، سرکوبگر و آدمکش می شناسند.

لاریجانی افزود: از طرفی این خشونت ها عاملی شد تا حدودی همبستگی در دنیای اسلام بوجود آید و نکته مهم قدرت دفاعی مقاومت و ضربه زدن به اسرائیل است که در ادبیات صحنه بین المللی از آن سخن به میان می آید.

وی گفت: مقاومت فلسطین توانست اسرائیل را شکست دهد و ماجرای غزه را به کل فلسطین بسط دهد و این قدرتی بود که نیروی مقاومت بوجود آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افتخار می کنیم که ملت ایران موضوع فلسطین را به خوبی درک کرده و از مردم مظلوم این سرزمین و جبهه مقاومت حمایت می کند. وی عدم کمک رسانی به مردم فلسطین را یک نوع بی غیرتی خواند و گفت: مردم غزه امروز نیاز به سلاح و امکانات اولیه زندگی دارند هر چند که حمایت های سیاسی در این زمینه نیز مفید است اما باید به مردم این دیار به لحاظ تجهیزات پزشکی و امکانات زندگی کمک شود.

لاریجانی روز قدس را یادگاری مهم از امام خمینی عنوان کرد و اظهار داشت: ملت ایران با هوشیاری از مردم مظلوم فلسطین دفاع می کنند و این امر موجب عزت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امید می رود راهپیمایی ملت ایران و سایر ملل در روز قدس راه مردم فلسطین را گشایش و خاتمه ای بر دردهای مردم این سرزمین باشد، خطاب به راهپیمایان گفت: خداوند قدوم شما را برای حضور در این راهپیمایی باشکوه و دفاع بجا از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین مبارک گرداند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۵-١٣٩٣, ١۶:۴٨

   

پر مبحث ترین ها