سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسعود پزشکیان:

دولت یازدهم در اجرای قانون قابل مقایسه با دولت قبلی نیست

دولت اهتمام کافی در حمایت از خادمان عرصه سلامت دارد و ادامه این روند نیازمند همراهی همه عوامل بهداشت و درمان است.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم در اجرای قانون قابل مقایسه با دولت قبلی نیست.
مسعود پزشکیان سه شنبه شب در مراسم جشن سالگرد تاسیس بیمه سلامت در تبریز با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت افزود: توسعه بیمه ها و خدمات درمانی خوب است، به شرطی که تداوم داشته باشد.

به گفته وی در گذشته به اسم بیمه درمانی یک عده آدم بیچاره را آواره و مفلوک کردند و مرده مردم را بخاطر نداشتن پول از بیمارستان تحویل نمی دادند.
وی تاکید کرد: اگر نتوانیم امکانات کامل درمانی را در سایر شهرها ایجاد کنیم عدالت محقق نمی شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم افزود: هر مرکز درمانی که تاسیس می شود باید همه امکانات درمانی را یکجا داشته و به بیمار خدمات ارایه دهد.
وی دانشگاه علوم پزشکی را متولی و سیاست گذار قانون سلامت دانست و گفت: همه ارایه کنندگان خدمات درمانی باید از دانشگاه تبعیت و انتظار از دانشگاه ها و بیمه ها این است که عدالت را رعایت کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در خانه ملت خاطر نشان کرد: باید به مردم خدمت کنیم و نگذاریم یک انسان درد داشته باشد و اگر چنین نکنیم، مسلمان نیستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این آیین گفت: بیمه در مقطعی مورد بی مهری قرار گرفت و امروز باید به فکر احیای اعتبار دفترچه های بیمه ای بود.

محمدحسین صومی افزود: در سال های گذشته با برنامه ریزی ها و عملکردهای نادرست در حوزه بهداشت و درمان از پاسخگویی به مطالبه گری رسیده بودیم و امروز باید با عملکرد خود در مقام پاسخگو، جوابگوی مطالبات مردم باشیم.
وی با اشاره به نگاه مثبت دولت به امر بهداشت و درمان اظهار کرد: دولت اهتمام کافی در حمایت از خادمان عرصه سلامت دارد و ادامه این روند نیازمند همراهی همه عوامل بهداشت و درمان است.

وی با انتقاد از برخی رویه های نادرست در خصوص بیمه و بخصوص بیمه تکمیلی در سالیان گذشته گفت: بیمه تکمیلی با اهداف دولت سازگاری ندارد و باید به سمت ارائه خدمات مناسب با بیمه های موجود باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر کیفیت در ارایه خدمات پزشکی گفت: بدیهی است که بیمه به عنوان صاحب پول از طرف دولت و مردم باید حافظ و نگهبان کیفیت خدمت ارائه شده باشد.

صومی اظهار کرد: دانشگاه به سمت شفاف سازی حرکت می کند و به هیچ عنوان نباید سند سازی در امر بیمه صورت گیرد و با افراد خاطی به شدت برخورد می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۵-١٣٩٣, ٠۶:٢٢

   

پر مبحث ترین ها