سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دیدار روحانی با رهبر انقلاب درآستانه سفر به نیویورک

رییس جمهوری قرار است در شصت و نهمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.
حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این دیدار، رهبر معظم انقلاب برای رییس جمهوری دعا و آرزوی موفقیت کردند.

رییس جمهوری فردا (دوشنبه) برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر می کند.

رییس جمهوری قرار است در شصت و نهمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

رییس جمهوری صبح فردا پیش از عزیمت به نیویورک در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

شصت و نهمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از سه شنبه گذشته (25 شهریور) در مقر این سازمان در شهر نیویورک گشایش یافت و تا اول ماه اکتبر (9مهر) به کار خود ادامه خواهد داد.

براساس برنامه منتشر شده توسط سازمان ملل، رییس جمهوری اسلامی ایران دومین سخنران نشست صبحگاهی 25 سپتامبر (روز پنج شنبه) خواهد بود.

در روز نخست نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در 24 سپتامبر (چهارشنبه)، به ترتیب روسای جمهوری برزیل و آمریکا سخنرانی خواهند کرد.

همزمانی سفر روحانی با هفتمین دور مذاکرات جامع هسته ای ایران و 1+5 در نیویورک که از چهارشنبه هفته گذشته (26 شهریور) با ناهار کاری محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده، بر اهمیت این سفر بیش از پیش افزوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۶-١٣٩٣, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها