سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمی:

نگذاریم بی آبی خطر قحطی را به وجود بیاورد

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٠١    نسخه چاپی    
نیروهای متخصص و دوره دیده و مجرب جهاد باید برای حل مشکل آب اقدام و کارهای اساسی را انجام دهند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشکل آب در کشور ما جدی است گفت: نیروهای متخصص و دوره دیده و مجرب جهاد باید برای حل مشکل آب اقدام و کارهای اساسی را انجام دهند.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز پنجشنبه در بیست و ششمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی فنی و مهندسی جنگ و جهاد که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد افزود: همانطور که جنگ و مشکلات انقلاب را حل کردیم و نگذاشتیم انقلاب ما به وضعی مثل افغانستان، عراق، لیبی و مصر مبتلا شود باید کارهای مختلفی برای تامین آب کنیم و نگذاریم بی آبی برای ما خطر قحطی به وجود آورد.

وی تاکید کرد: اگر کاری نکنیم یک روزی پشیمان خواهیم شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به مفهوم جهاد در قرآن اشاره کرد و گفت: جهاد در قرآن یک معنای عام دارد که بزرگترین بخش آن شرکت در جنگ و دفاع با جان و همه چیز موجودی انسان در راه خدا قرار گرفتن است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: کسانی که در راه خدا جهاد می کنند خدا تضمین کرده که راه هایی را در پیش آنها باز کند تا به همه اهداف خود برسند و ما این مساله را در طول تاریخ انقلاب مشاهده کرده ایم.

وی خطاب به جهادگران خاطرنشان کرد: سخت ترین میدان جهاد در راه خدا جنگ هایی بود که شما در آن شرکت می کردید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما بیشتر جهاد را در مسایل جان می بینیم ، اما همه ابعادی که انسان تلاش ایثارگرانه کند و هدف او نیز خدا باشد جهاد است و انسان مطمئن باشد جزای خود را از خدا می گیرد و ما این موضوع وقتی به کلمه جهاد سراسر قرآن مراجعه می کنیم می بینیم که ابعاد آن روشن است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: اول انقلاب و قبل از انقلاب انسان هایی که در راه اسلام، ملت و نجات کشور مبارزه، هزینه و ایثار می کردند اینها نهایت اخلاص را داشتند چون هیچ افقی دیده نمی شد که ما بتوانیم حکومت را از دست رژیم پهلوی و اربابانش که قدرتمندترین کشورهای دنیا بودند بگیریم.

وی ادامه داد: 90 درصد مردم کشور به خصوص جوانان در این جهاد شریک بودند، کسانی که از صبح تا عصر در تظاهرات شرکت می کردند و مقابل مسلسل قرار می گرفتند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی پیروز شدیم بحث اساسی این بود که رژیم از هم پاشید، مدیریت ها تغییر کرد، سران اصلی ارتش نیز یا فرار کردند و یا تسویه شدند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: از لحاظ مدیریت هم جمعی به میدان آمدند که سابقه کارهای مدیریتی و اجرایی در کشور کم داشتند و آن موقع جای جهاد بود که نهادهایی در آن زمان تاسیس شد که افراد با اخلاص وارد آن شدند و در این حرکت منافعی مدنظرشان نبود و باور ما این است که آنها آمدند تا مشکلات جامعه را حل کنند.

منبع: ایرنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٠١

   

پر مبحث ترین ها