سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افخم:

اظهارات کامرون مایه تاسف است

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٩:۵٢    نسخه چاپی    
باعث تاسف است که دولتی که با اقدامات و حمایت‌های خود از تروریست‌ها، منطقه ما و جهان را به شر داعش مبتلا ساخته است به خود اجازه می‌دهد که در باره کشوری که همواره در مبارزه با این پدیده شوم پیشقدم بوده است، قضاوت نابه‌جا کند.
مرضیه افخم در واکنش به اظهارات دیوید کامرون گفت: باعث تاسف است دولتی که با حمایت‌هایش از تروریست‌ها منطقه و جهان را به شر داعش مبتلا کرده به خود اجازه می‌دهد درباره کشوری که در مبارزه با تروریسم پیشقدم بوده، قضاوت نابه‌جا کند.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به سخنان روز گذشته دیوید کامرون اظهار داشت: سخنرانی نخست‌وزیر انگلیس در مجمع عمومی ملل متحد نشان دهنده تداوم دیدگاه خودمحورانه دولتی است که سابقه نابسامانی در منطقه ما دارد و بسیاری از مشکلات این منطقه به دلیل سیاست‌های نادرست آن دولت است.

وی افزود: باعث تاسف است که دولتی که با اقدامات و حمایت‌های خود از تروریست‌ها، منطقه ما و جهان را به شر داعش مبتلا ساخته است به خود اجازه می‌دهد که در باره کشوری که همواره در مبارزه با این پدیده شوم پیشقدم بوده است، قضاوت نابه‌جا کند.

گفتنی است، نخست وزیر انگلیس پس از دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران، طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل، ضمن طرح این ادعا که ایران از گروه های تروریستی حمایت می کند، گفت: حکومت ایران باید برنامه هسته ای و نیز رفتار با مردم خودش را تغییر دهد.

کامرون همچنین با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور ایران گفت: اختلاف نظرهای شدیدی با ایران داریم. وی در این اظهارات، کلید شکست داعش را پایان حکومت اسد در سوریه ذکر کرد.
منبع: فارس
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٩:۵٢

   

پر مبحث ترین ها