سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش فرمانده ناجا به انصار حزب الله:

امر به معروف ضوابط دارد/ مجوزی برای کسی صادر نکردیم

احمدی مقدم گفت: هر وقت انجام دادند ما هم طبق قانون برخورد می کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که مجوزی برای برخورد انصار حزب الله با بدحجابان صادر نشده است.

سردار اسماعیل احمدی مقدم در گفتگو با عصرایران در واکنش به اعلام انصار حزب الله برای برخورد با بدحجابان اظهار داشت:تا الان چنین چیزی رخ نداده است.

خبرنگار عصرایران پرسید که انصار حزب الله گفته است این اقدام را خواهد کرد که احمدی مقدم گفت: هر وقت انجام دادند ما هم طبق قانون برخورد می کنیم.

رئیس پلیس کشور تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر طبق فتوای همه علما مخصوصا مقام معظم رهبری سه مرحله دارد؛ یکی "رفتاری" است ، یعنی با رفتار خودم ترویج کار خیر می کنم یا نهی از کار بد می کنم ؛ مرحله دوم "لسانی" است با زبان می گوییم این کار را نکن و یا این کار را بکنی خوب است و مرحله سوم "مداخله عملی" است که این کار در انحصار حکومت است.

وی تاکید کرد: غیر ماموران دولت حق ندارند در مرحله برخورد وارد شوند.

احمدی مقدم خاطرنشان کرد: آن بخشی که وظیفه همگانی است فرق دارد که بر فرض کسی دارد سیگار می کشد بگویید ببخشید سیگار ضرر میزند که البته آن هم ضوابطی دارد امر به معروف و نهی از منکر باید به احکام دینی اش مراجعه کرد یک وظیفه عمومی و همگانی است که نیازی به قانون ندارد و یک فریضه شرعی است مثل نماز و روزه.

فرمانده ناجا گفت: جایی که بخواهد وارد حریم حکومت شود اینجا حتما باید هماهنگی صورت بگیرد که تا الان نه کسی با ما صحبت کرده و نه ما جوازی برای کسی صادر کرده ایم.

(توجه: این گفت و گو در مراسم روز خبرنگار گرفته شد ولی به دلیل این که در این مدت انصار حزب الله تحرک خاصی نداشت، موضوعیتی برای نشر نداشت ولی با اعلام مواضع اخیر انصار حزب الله مبنی بر حضور و مداخله خیابانی، منتشر می شود.)
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ١٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها